Angle down Atgal

Kalėdų nebus? Raginama ruoštis „virtualioms“ šventėms

Europoje plintant koronaviruso pandemijos protrūkiams, šalys įspėja, kad gali tekti atsisakyti tradicinių kalėdinių susibūrimų ir vietoje to „susiburti“ virtualioje erdvėje.

Škotijoje sveikatos priežiūros specialistai ketvirtadienį jau davė suprasti, kad šansų, jog gyvenimo ritmas grįš į normalų iki Kalėdų, praktiškai nėra. Nacionalinės sveikatos klinikos direktorius Jasonas Leitchas sakė, kad neverta „fantazuoti“ apie didelius šeimų susibūrimus šventiniu laikotarpiu ir vietoje to patarė ruoštis virtualioms šventėms.

Šie jo žodžiai buvo išsakyti po to, kai Škotijos ministrė pirmininkė Nicola Sturgeon pratęsė karantiną iki lapkričio 2-osios, kuomet bus įvesta nauja penkių lygmenų karantino sistema (panašiai kaip naujoji trijų pavojaus lygių sistema Lietuvoje).

Škotijos barams ir restoranams jau nurodyta užsidaryti ir teikti tik maisto išsinešimo paslaugas. Licencijas turinčios kavinės gali veikti iki 18 valandos, tačiau neturi teisės pardavinėti alkoholinių gėrimų. J. Leitcho teigimu, įvesti ribojimai padeda „sumažinti“ naujų atvejų augimą, tačiau jis pridūrė, kad dar „per anksti pasakyti“, kaip situacija keisis iki Kalėdų.

„Kalėdos nebus normalios, ir apie tai neverta nė diskutuoti“, – sakė specialistas.

„Nesibursime į dideles grupes, kai per vieną dieną namuose apsilanko visos giminės – šiais metais tai yra fantazija. Žmonės turi ruoštis virtualioms Kalėdoms“, – pridūrė jis laidoje „Good Morning Scotland“.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas anksčiau šį mėnesį taip pat įspėjo, kad kovojant su koronavirusu „iki Kalėdų ir po jų reikalai bus prasti“.

Naujausiais, spalio 22 dienos, duomenimis, Škotijoje per praėjusią parą nustatyta 1 712 COVID-19 atvejų, 17 žmonių mirė.

Parengta pagal metro.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite