Angle down Atgal

Kalėdų eglė ir fejerverkai: kokių šventinių akcentų norėtų šiauliečiai?

Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Šiaulių miesto savivaldybė drauge su Šiaulių kultūros centru socialiniuose tinkluose paskelbė apklausą dėl didžiųjų žiemos švenčių akcentų mieste. Šiauliečiai buvo kviečiami pareikšti savo nuomonę dėl pagrindinės miesto Kalėdų eglutės bei naujamečių fejerverkų.

Miestiečių klausta, kokios Kalėdų eglutės jie norėtų 2022-aisiais, ar nori puoselėti tradiciją ir išlaikyti jau prigijusią Prisikėlimo aikštės eglę, keičiant tik žaisliukų kiekį, formas bei spalvų programas,  ar jau reikia naujos eglutės puošybos koncepcijos. Taip pat domėtasi, ar Naujųjų metų naktį 2022-aisiais Šiaulių mieste žmonės nori  fejerverkų, o galbūt  jų  derėtų jų atsisakyti.

Neformali apklausa vyko iki sausio 9 dienos. Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė sako, kad miestiečiai aktyviai įsitraukė į svarstymus, siūlė įvairias idėjas. Apklausoje dalyvavo maždaug 1 000 šiauliečių, o jų nuomonės skilo į kelias grupes.

„Pusė gyventojų norėtų, kad puoštumėme tą pačią eglę su minimaliais pakeitimais. Apie 34 procentai norėtų naujos koncepcijos, mažesnės procentinės dalys turėjo įvairių kitų pasiūlymų. Dėl fejerverkų, daugiau negu pusė sakė, kad fejerverkų reikėtų ir norėtų juos matyti naujametinę naktį“, – apklausos rezultatus apibendrino D. Bačiulė.

Pasak Kultūros centro vadovės, apklausa padėjo susidaryti aiškesnį vaizdą, ko reikia miesto gyventojams ir į rezultatus bus atsižvelgta, tačiau tai nereiškia, kad mieste būtinai liks senoji eglė ir bus šaudomi fejerverkai. D. Bačiulė tikina, kad bus ieškoma optimalių sprendimų, o pasiruošimas šių metų šventėms prasidės jau pavasarį.

Pernai Kalėdų eglės ir jos prieigų puošyba miestui kainavo 33,8 tūkst. eurų. Sutartis su eglę puošusia įmone jau pasibaigė, todėl bus skelbiamas naujas viešasis konkursas. Jo laimėtojas šiais metais ir bus atsakingas už svarbiausio miesto šventinio akcento puošybą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite