Angle down Atgal

Kalėdinės dovanos

Didžiosios žiemos šventės jau ne už kalnų, o su jomis - ir ne vienam galvos sopulį keliantis klausimas - ką gi dovanoti? Kalėdinės dovanos - lyg tikras minų laukas - nepataikius išrinkti dovaną bus gaila ne tik dovanos paieškai sugaišto laiko ir išleistų pinigų, bet ir apkartusios šventinės nuotaikos. Juk nesmagu matyti sumišimą ar nusivylimą dovaną gavusiojo veide, tiesa? Taigi, ką daryti, jei, kad ir kaip belaužytumėte galvą, geros Kalėdinių dovanų idėjos jūsų taip ir neaplanko?

Paprasčiausia išeitis - užuolankomis arba net tiesiai šviesiai paklausti žmogaus, kuriam bus skirta dovana, ko jis ar ji norėtų. Tiesa, šitaip neliks nei romantikos, nei staigmenos…

 

Jei norisi išsaugoti netikėtumo elementą, teks eiti ilgesniu keliu ir pamėginti atspėti ar slapta išsiaiškinti, kokia dovana būtų tinkamiausia. Kartais įkvėpimo rasti padės prisiminimai - pagalvokite, ką patys esate gavę dovanų praėjusiais metais ar dar anksčiau? Kas jums patiko, o kokios Kalėdinės dovanos nė už ką nenorėtumėte? Galbūt jau esate dovanoję konkrečiam asmeniui - kas jį/ją nudžiugino, o kokia dovana nesukėlė didelio entuziazmo? Juk Kalėdinės dovanos turėtų jei ne pradžiuginti, tai bent jau nesupykdyti ir neįžeisti - venkite kvailų, absoliučiai nenaudingų ar šabloniškų dovanų (jokių plastikinių Kalėdinių eglučių ar griozdiškų dekoratyvinių elfų ar elnių, Kalėdų Senelio ar Snieguolės kostiumas, taip šmaikščiai atrodantis dovanų kataloge, tikrovėje irgi vargu ar ką nudžiugins, nebent tikrai žinote, kad tas žmogus eis į karnavalą ir neturi kuo pasipuošti…)

 

Galite slapta paklausinėti, ko žmogus norėtų, ko jam ar jai šiuo metu trūksta - idealu, jei pavyks tiek sukonkretinti atsakymą, kad galėtumėte išrinkti tikrai naudingą ir praktišką dovaną, kuri nedulkės kampe ar stalčiuje, o išties pasitarnaus jos gavėjui. Tokių dovanų - naudingų ir lengvai pritaikomų - beje, rasti nesunku. Tai gali būti kad ir šiltų, minkštų kojinių rinkinys - tokios kojinės, papuoštos šventine atributika, pavyzdžiui, elnių atvaizdais tikrai bus prisimintos žvarbią žiemos dieną! Panašios praktiškos dovanos gali būti ir jaukus šalikas ar džemperis - tai „saugios” Kalėdinės dovanos vyrams, kurie paprastai labiau vertina praktiškumą nei moterys ir nelinkę žavėtis mielais mažmožiais. Į „praktiškų” dovanų kategoriją patenka ir įvairūs prietaisai, įrankiai, indai, tarkime puodeliai, o išskirtinumo jiems suteiks savitas dizainas, šmaikštūs užrašai ar originalūs piešiniai. Na, o jei nesinori dovanoti nieko pernelyg kasdieniško, pagalvokite apie vyriškio hobį - ką jam patinka veikti laisvalaikiu?

 

Kokios Kalėdinės dovanos tiktų moterims? Jei moteris - praktiškos prigimties, galioja ta pati taisyklė, kaip ir vyrams - ieškokite ne dekoratyvių, o pritaikomų ir naudoti tinkamų dovanų, turinčių aiškią funkciją. Bus tobula, jei tokia dovana bus susijusi su moters ar merginos pomėgiu - galbūt ji ką nors kolekcionuoja (magnetukus? Papuošalus? Dailius puodelius?), daug keliauja ar svajoja keliauti (keliauninkams ir keliauninkėms kone tobula dovana - nutrinamas žemėlapis, kuriame galima pamažu žymėti aplankytas šalis), domisi kokiu nors menu ar užsiima rankdarbiais, o gal yra aistringa sportininkė?

 

Net jei moteris neturi jokio išskirtinio hobio, tačiau ką nors labai mėgsta, pavyzdžiui, arbatą arba kavą, ją tikrai pradžiugins originalus puodelis, jeigu jai patinka lepintis grožio procedūromis, gera dovana bus masažo priemonių rinkinys, o jei ji sentimentali ir nostalgiška, tikrai pravers dailūs nuotraukų rėmeliai… Beje, nepersistenkite mėgindami būti originalūs - Kalėdinės dovanos moterims anaiptol neturi tapti galvosūkiu - atminkite kartais paprasčiausi sprendimai yra geriausi. Jei niekaip negalite apsispręsti, ką dovanoti, ir jokios Kalėdinių dovanų idėjos neatrodo tinkamos, jus ir vėl išgelbės paprasti, bet naudingi sezonine atributika puošti daiktai - jaukus šiltas džemperis, kepurė, kojinės su Kalėdų piešiniais ir panašios universalios dovanos.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite