Angle down Atgal

Kalėdinės akcijos Šilavoto pagrindinėje mokykloje

Kalėdos – laikas, kai širdis prisipildo dosnumo, šilumos, atjautos. Kiekvienas tomis laukimo dienomis nori dalintis viskuo, kas gera, malonu. Nori matyti kito žmogaus akyse dėkingumo ir meilės kibirkštėles.

Būtent tokių jausmų įkvėpti prieš trejetą metų pirmą kartą sugalvojome pasidalinti kalėdiniu džiaugsmu su ką tik atsidariusių Šilavoto globos namų gyventojais. Greitai atsirado savanorių mokinių ir mokytojų, kurie pagamino kalėdines dovanėles ir įteikė jas tokių akimirkų alkstantiems. Davėme sau žodį, kad tokiems žmonėms mes galime kasmet suruošti mažą kalėdinį stebuklą, pavadindami jį akcija „Iš širdies į širdį“. Šiemet buvo be galo malonu, kai žmonės atvira širdimi siūlė pagalbą. Pradinių klasių mokytoja Romutė Petkevičienė su vaikučiais padarė kalėdinius suvenyrus, mokyklos tarybos narė Margarita Klebauskienė iškepė kiekvienam globotiniui po saldžią dovanėlę, o visam darbuotojų kolektyvui padovanojo šventinį pyragą. Mokyklos ansamblio atliekamos kalėdinės dainos (vadovė Lijana) tarsi atvėrė žmonių širdis, nes viena globotinė labai taikliai pasakė, kad nors ir jie nieko neturi mums, bet iš širdies gali padovanoti dainą. Ir ką jūs manote – išgirdome jaudinančią padėkos dainą.

Išvyka į globos namus – gerumo ir meilės pamoka pirmiausia mums patiems. Iš širdies tariami ten gyvenančių ir dirbančių žmonių padėkos žodžiai veikia stipriai ir ilgai. O kaip neprisiminti išlydinčios direktoriaus pavaduotojos Jolantos žodžių: „Jūs tik ateikite, tie žmonės labai laukia…“ Todėl mes ir einame, ir eisime, kol mūsų lauks, kol būsime kažkam reikalingi.
Kita mokyklos vykdoma akcija – tai „Gerumo tiltai“. Jos metu prieš Kalėdas mokiniai su pačių rankomis pagamintais suvenyrais aplanko visus buvusius mokyklos mokytojus ir darbuotojus – senjorus. Džiaugiasi visi – ir aplankytieji, ir lankantys. Pirmiausia, tai gera pamoka jaunimui, kad reikia prisiminti, žinoti ir gerbti žmones, dirbusius mokykloje.
Pastebiu, kad pasėtas padėkos grūdas išleido daigus. Dar gerokai prieš šventes mokiniai klausia, ką gaminsime Globos namų gyventojams, o ką nešime senjorams. Vadinasi, viskas, ką darome – ne veltui.
Rasina Galinienė
Šilavoto pagr. mokyklos tarybos pirmininkė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite