Angle down Atgal

Kaišiadorių krašto gatvių apšvietimui atnaujinti pritraukta per 700 000 eurų investicijų

Kaišiadorių rajono savivaldybės pastangos pritraukti Europos Sajungos fondų paramą krašto gatvių apšvietimui modernizuoti davė rezultatų: rugsėjo 22 d. energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymą, kuriuo mūsų krašto gatvių apšvietimui modernizuoti skirta įspūdinga net 701 610,07 Eur siekianti suma. Panašią sumą per kelerius metus darbams skirs ir Kaišiadorių rajono savivaldybė. Visi šie pinigai leis gatvių apšvietimo modernizavimo darbus vykdyti daugiau nei šešiose dešimtyse gatvių, išsibarsčiusių daugelyje krašto seniūnijų. Turime paminėti, kad Kaišiadorių rajono savivaldybei skirta suma yra viena didžiausių tarp projekte dalyvavusių savivaldybių.

„Džiaugiamės, kad, atnaujinant pasenusį gatvių apšvietimą visoje Lietuvoje, mūsų savivaldybė neliko nuošalyje ir, gavę šias lėšas, galėsime atnaujinti reikšmingą gatvių šviestuvų dalį, tačiau neatsisakome idėjos atnaujinti visų rajone esančių gatvių apšvietimą. Prisimename karštas diskusijas Savivaldybės taryboje dėl šio projekto ir kitų energiją taupančių priemonių diegimo savivaldybėje, tačiau visa Europos Sąjunga eina šiuo keliu ir sau kelia ambicingus tikslus, o energijos taupymas, efektyvus naudojimas yra vienas iš ES prioritetų. Taip pat svarbu, kad pritrauktos lėšos leis užtikrinti ne tik taupesnį bei ekologiškesnį gatvių apšvietimą, bet ir suteiks galimybę pagerinti gatvių apšvietimo kokybę, pakeisti dalį pasenusių atramų, prisidėti prie didesnio saugumo ir geresnės gyvenimo kokybės miesteliuose“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Teikiant paraišką Lietuvos Respublikos energetikos ministerijai, buvo remiamasi UAB „Eurointegracijos projektai“ parengtu investiciniu projektu, kuris numato, kad už Kaišiadorių rajono savivaldybės ir Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos skirtą finansavimą bus keičiami šimtai šviestuvų ir atramų.

„Įgyvendinant šią alternatyvą, vietoj šviestuvų su natrio, gyvsidabrio ir kaitrinėmis lempomis yra diegiami šviestuvai su LED lempomis bei įrengiami papildomi LED šviestuvai (569 vnt. keičiamų šviestuvų ir 70 vnt. papildomų šviestuvų), siekiant užtikrinti gatvių apšvietimo standartą (preliminariai 639 vnt.) su savaiminio temdymo moduliais, kuriais švytėjimo intensyvumas vidutiniškai 7 val. per parą arba 2555 val. per metus būtų mažinamas 50 proc. Taip pat bus įrengiamos naujos gembės (639 vnt.). Projekte numatomas ir 639 vnt. atramų įrengimas (562 vnt. atramų keičiama naujomis, 20 vnt. atramų naikinama ir 77 vnt. įrengiama naujų atramų). Esami LED (550 vnt.) šviestuvai nekeičiami“, - rašoma investiciniame projekte.

Primename, kad gatvių apšvietimo modernizavimo darbus palaikė 14 Tarybos narių: Eugenijus Cikanavičius, Marijonas Mitkus, Algimantas Janavičius, Kęstutis Jakelis, Vytenis Tomkus, Daiva Nasevičienė, Jolanta Armonavičienė, Vaida Babeckienė, Rimvydas Dekas, Rugilė Grendaitė, Dalius Matkevičius, Tomas Vaicekauskas, Darius Vilimas, Valdas Žukauskas.

Tuo tarpu 8 tarybos nariai: Laima Rudienė, Algimantas Radvila, Kęstas Moroza, Šarūnas Čėsna, Karolis Petkevičius, Romualdas Urmilevičius, Marijonas Vaicekauskas, Borisas Geicenas, nutarė susilaikyti. O Virginijus Ceslevičius ir Aušra Gerulaitienė siekė sustabdyti gatvių apšvietimo modernizavimo projektą ir balsavo prieš.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite