Angle down Atgal

Kaip suteikti jaukumo savo sodybai?

Vasara yra tas metų laikas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Juk gamtoje taip smagu, galima ilsėtis, maudytis, skaityti knygą ar leisti laiką su šeima ir draugais. Sodyba šiai situacijai yra tinkamiausia, tačiau svarbu tai, kad šalia būtų ne tik skaidrus ežeras, bet ir pats namas turėtų malonią atmosferą. 

  • Sodybos vietą geriausia pasirinkti atsižvelgiant į aplinką. Svarbu atsižvelgti į visų pastatų vietą sodybose, pirtyse, sūkurinėse voniose, terasose ir kitose lauko pramogų vietose. Reikėtų atsižvelgti ir į proporciją, kad viskas būtų savo vietose. Be to, sodybos stilius turi atitikti kaimo tipą, užstatymo tankumą ir sodybos kraštovaizdį. Turime stengtis rasti harmoniją su gamta, jos neuždengti ir nemėginti dominuoti - tai turi būti natūrali harmonija.

  • Sodyba neįsivaizduojama be terasos, kurioje leidžiami gražiausi, saulėti vakarai. Terasa taps ne tik apdailos priemone, bet ir puikia vieta, kurioje galima valgyti, sėdėti ar rengti vakarėlius. Terasos įrengimas jūsų kieme gali sukurti puikią poilsio ir pramogų zoną jums, jūsų vaikams ar svečiams. Kaip ir planuojant kiekvieną naują eksterjero elementą ar statinį kieme, verta įvertinti, ar lauko terasos montavimas yra tas darbas, kurį norėtumėte ir galėtumėte atlikti pats. Žinoma, šį darbą galima atlikti ir patiems! Tačiau, patikėjus darbus specialistams, terasa bus įrengta greičiau, išvengsite galimų klaidų ir nesugaišite laiko jų taisymui. Be to, jums nereikės rūpintis terasai tinkamų medžiagų, įrankių pirkimu ar nuoma. Taip pat nereikės ieškoti, kur dėti statybinių medžiagų likučius.Jei norite įsirengti terasą užsukite čia: https://terasustatyba.lt/terasos-irengimas/.

  • Sodybą reikėtų zonuoti. Reikia apriboti kiemo erdvę pastatais, tvoromis ir želdiniais, o nuo ūkio atskirti reprezentacinę sodybos dalį. Atminkite, kad pastatai turi būti proporcingi, pageidautina panašių tonų, kad būtų sukurta harmonija ir vientisumas. Visa tai derinama su žaliais augalais.Kadangi svarbiausia sodybos funkcija - gerai praleisti laisvalaikį, poilsiui skirtoje zonoje svarbu parinkti puošybos, smulkiosios architektūros bei gerbūvio elementus. Jeigu gebate patys kurti baldus, raižyti medį, kurti rankdarbius, jūsų sodyba gali tapti svarbiausių susibūrimų centru.

  • Kuo daugiau natūralių detalių, suderinamų su aplinka ir gamta. Spalvotai paryškinti namo ir kiemo elementai: namo langai, durys, prieangiai, svirnai, smulkiausios detalės, palangės, skliautai, suolai, pirtys. Patartina vengti plastmasės, kuri atrodo nenatūraliai ir dirbtinai. Prie dvišlaičių stogų skirtingų raštų skydų prikalimas irgi yra dažna etnografinių sodybų estetikos dalis. Stogo skliautai yra apkalami įstrižomis lentomis, iš jų komponuojami įvairūs dekoratyvūs raštai. Ypač savitai atrodo išdrožinėtos prieangių ar verandų medinės kolonos. Jei auginate gėles, turite jų darželį ar naudojate pakabinamas gėles, tai gali pasitarnauti kaip spalvinis akcentas. Pačioje sodyboje natūralių atspalvių gali suteikti patiesalai, baldai, krosnys, paveikslai, sienų apmušalai, apšvietimas, etnografiniai akcentai.

  • Natūralios medienos naudojimas. Viduje tinka suolai su atlošais, įvairių formų ir konstrukcijų stalai iš natūralaus medžio. Tada ant baldų gali būti  ne tik dekoracijos, bet ir mediniai loviai. Pavyzdžiui, svečiams tinka didelis stalas ir ilgos sieninės išmatos. Tie, kurie naudoja seną orkaitę dideliam grynumui palaikyti (arba ją atstato), tarp orkaitės ir galinės namo sienos gali įsirengti tikrą lovą. Joje gali apsistoti daugybė žmonių, o dekoratyviniu audiniu padengta lova taps interjero dekoracija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite