Angle down Atgal

Kaip šiandien atrodo filme „Švytėjimas“ vaidinusios dvynukės?

1980 metais pristatytas „Švytėjimas“ akimirksniu įsipaišė į geriausių siaubo filmų sąrašus. Iki šiol rudens vakarais šį klasika tapusį kūrinį mėgsta peržiūrėti dažnas kinomanas, bet ar kada nors susimąstėte, kaip šiandien atrodo garsiausios J. Nickolsono veikėjui besivaidenusios šmėklos – dvynukės.

Stanley Kubricko režisuotame filme „ Švytėjimas“ epizodinį vaidmenį atlikusios dvynukės Lisa ir Louise Burns šiemet atšventė 51 gimtadienį. Visgi kalbėdamosi su žurnalistais moterys tikino, kad filmo kūrimo užkulisius prisimena it tai būtų vykę vakar.

Lisa ir Louise Burns© „Instagram“
Lisa ir Louise Burns© „Instagram“

Tiesa, moterys priduria, kad tuomet dar būdamos tik dvylikametės neišsigando baisaus filmo scenarijaus ir slogios aplinkos. Louise ir Lisa juokauja, kad filmavimo aikštelėje besisukantys aktoriai jiems atrodė it iš juokingo kaukių baliaus.

„Mums iš prigimties yra artima mistika, tad niekad negąsdino. Iš tiesų, mes daug repetavome, kol susigyvenome su vaidmeniu. Mes viską turėjome kalbėti unisonu, tad įdėjom išties nemažai pastangų“, – amerikiečių žurnalui „Cosmopolitan“ pasakojo Lisa ir Louise.

Visgi nors tąkart dvynukės tikino nieko nebijojusios, tai nereiškė, kad filmavimų metu jos nebuvo prižiūrimos. Louise ir Lisa prisiminė, kad buvo filmo scenų, kurių kūrimo joms nebuvo leidžiama matyti.

„Mes visą laiką turėjome būti lydimos, negalėjome eiti kur tik panorėjusios, – sakė jos. – Tačiau mūsų tėvai niekada nesijaudino ir negalvojo, kad turėtume nustoti filmuotis. Jie mus palaikė“.

Stanley Kubricko režisuotas filmas „Švytėjimas“ pasakoja apie Džeką Toransą (akt. Jackas Nicholsonas), gavusį pasiūlymą, kuriuo susižavėtų bet kuris darbo ieškantis rašytojas. Jis kartu su šeima apsigyvena puikiame viešbutyje Kolorado kalnuose. Jo darbas – prižiūrėti ne sezono metu ištuštėjusį viešbutį. Savo ilgą laisvalaikį Džekas gali skirti kūrybai.

Deja, jam tenka išgyventi kraupų psichologinį terorą, siaubu persunktus košmarus, išprotėjimo būseną.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite