Angle down Atgal

Kaip sekso trūkumas kenkia vyrų sveikatai?

Intymūs santykiai vyrams nėra tik malonumas – jie tiesiogiai susiję su jų sveikata, emocine savijauta. Ilgalaikis lytinių santykių stygius vyrams sukelia ne tik fizines problemas, bet prisideda ir prie neurologinių sutrikimų vystymosi, o su sekso trūkumo problema dažnai susiduria vedę vyrai.

Problemos -  dėl hormonų trūkumo

Kiekvienam vyrui sekso trūkumas gali pasireikšti skirtingai: padidėjusiu dirglumu, depresija, bendra apatija, pablogėjusiu savęs vertinimu ar net fobijų atsiradimu, taip pat gali atsirasti nemiga, pagausėti prakaitavimas, susilpnėti imunitetas, fizinis pajėgumas.
Kodėl taip yra? Specialistai sako, kad tokios reakcijos paaiškinamos dėl sekso metu gaminamų hormonų trūkumo. Pagrindiniai – serotoninas ir dopaminas, kurie atsakingi už laimės ir malonumo jausmus. Dėl sekso trūkumo sumažėja ir testosterono gamyba, o tai yra vienas svarbiausių dalykų, palaikančių vyrų aktyvumą.

Padidinti testosterono kiekį galima papildomu fiziniu krūviu, tačiau esant depresinei ir slogiai nuotaikai prisiversti daugiau sportuoti nėra lengva. Todėl svarbu nepakeisti vieno metodo kitu, o naudoti juos kartu harmoningam organizmo darbui.

Reguliarūs intymūs santykiai normalizuoja kraujospūdį, kraujas geriau prisotinamas deguonimi, sumažėja insulto ir išeminių širdies ligų rizika. Priešingu atveju šių ligų rizika padvigubėja.

Vietoje intymumo – maistas ar alkoholis?

Su sekso trūkumo problema dažniausiai susiduria suaugę, vedę vyrai. Dėl intymaus gyvenimo monotonijos ir rutinos jie praranda potraukį savo moteriai. Istorijų apie tai, kaip intymaus gyvenimo pokyčiai keičia poros tarpusavio santykius, gali papaskoti dažna šeima. Gerai, jei poros sprendžia problemas. Tačiau jei ne, tai gali lemti net satuokos iširimą.

Kai trūksta intymumo, sekso trūkumą ne vienas vyras bando užpildyti alternatyviais šaltiniais, tokiais kaip maistas ar alkoholis, o taip dar labiau gilėja problemos šeimoje. Neištikimybė taip pat nėra išeitis.

Kas nutinka, kai išsiderina reguliarus seksualinis gyvenimas? Vyro kūnas ir toliau gamina spermą, o dėl jos kaupimosi įvyksta naktinės ejakuliacijos. Taip yra dėl spermos atsinaujinimo poreikio.

Priklausomai nuo temperamento ir bendros emocinės būsenos, tai gali trukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Bet galų gale kūnas prisitaiko ir pradeda gaminti ženkliai mažiau spermos.

Nesant sekso, sumažėja ne tik pagamintos spermos kiekis, bet ir spermatozoidų koncentracija bei jų aktyvumas. Teigiama, kad pagrindinė vyrų nevaisingumo priežastis ir yra spermos kokybės pablogėjimas. Paprastai tai atsitinka dėl dviejų priežasčių: nesveikos mitybos ir seksualinio susilaikymo.

Kaip sekso nepaversti monotonija?

Viena iš ankstyvų vyrų disfunkcijos priežasčių yra sekso trūkumas. Aiškumo sumetimais įsivaizduokite ginklą, kuris nebuvo naudojamas labai ilgai: jo sutepimas yra išsausėjęs, kai kurios dalys surūdijusios ir deformuotos. Todėl jis reikiamu momentou gali ir neiššauti.

Panašiai yra ir su prostatitu. Vyrų disfunkcijos profilaktikai nesant sekso, masturbacija išlieka geriausia gynyba. Išsivalyti ginklui, taip sakant. Dėl sekso trūkumo patinsta venos, sumažėja spermatozoidų skaičius ir padažnėja šlapinimasis.

Ilgai trikdant reprodukcinę sistemą gali pasireikšti visiška disfunkcija, o norint sumažinti riziką, pakanka mylėtis bent kelis kartus per mėnesį. Jei dingo potraukis, patariama išbandyti ką nors naujo – kad seksualinis susidomėjimas partneriu neatvėstų.
Vyrams nuo 30 iki 45 metų seksas yra ypač svarbus, nes sąstingis gali sukelti negrįžtamas pasekmes.

 Seksas yra ir puikiausia kardio treniruotė. Tai daryti daug maloniau nei bėgioti ar intensyviai prakaituoti treniruotėse. Bet svarbiausia tai, kad seksas yra puiki širdies ir kraujagyslių ligų prevencija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite