Angle down Atgal

Kaip pasiruošti dantų implantavimo operacijai?

Odontologijoje dantų implantavimas yra viena dažniausiai taikomų gydymo operacijų, leidžiančių atkurti dantų ir burnos ertmės būklę. Dantų implantai yra įsriegiami į žandikaulį, kad pakeistų trūkstamų dantų šaknis ir sukurtų atramą dantų vainikėlių atstatymui arba dantų protezavimui.

Dantų implantavimo procedūra reikalauja chirurginės intervencijos, vyksta per kelis kartus ir gali užtrukti iki keletos mėnesių, tad jos metu svarbus ne tik gydytojų kruopštumas ir atidumas, tačiau ir tikslingas paciento pasirengimas operacijai.

Šiame straipsnyje pateikiame keletą patarimų, kaip pasiruošti dantų implantavimo operacijai:

Konsultuokitės su odontologu

Prieš atliekant dantų implantavimo operaciją, svarbu informuoti odontologą apie savo bendrąją sveikatos būklę bei ligos istoriją. Be to, odontologas turėtų pranešti apie tai, kaip vyks operacija, kokios galimos operacijos rizikos sveikatai ar šalutiniai poveikiai.

Labai svarbu, kad pacientas nesidrovėtų klausti gydytojo apie viską, kas jam rūpi, taip pat išsakytų savo abejones. Informuotumas padeda daug užtikrinčiau jaustis operacijos metu.

Planuokitės savo laiką

Kaip jau minėta, dantų implantacija vyksta per kelis kartus ir užtrunka iki keletos mėnesių, tad svarbu, jog pacientas susidėliotų savo darbotvarkę taip, kad operacijų dienomis ir po jų būtų laisvas nuo darbų ir svarbių reikalų.

Pasirūpinkite sveikata

Atliekant dantų implantavimo procedūrą, svarbu atsisakyti rūkymo ir alkoholio vartojimo, kadangi šios medžiagos didina uždegimų ir kitų komplikacijų riziką.

Be to, dantų implantavimo laikotarpiu svarbu susireguliuoti darbo ir poilsio režimą, palaikyti fizinį aktyvumą bei sveiką mitybą. Pakankamas poilsis, optimalus judėjimas bei sveikatai palankus maisto racionas spartina burnos ertmės gijimo procesą.

Verta atkreipti dėmesį, jog operacijos dieną patartina būti nevalgius 12 valandų.

Pasirūpinkite reikalinga pagalba po operacijos

Dantų implantavimas yra chirurginė procedūra, tad natūralu, kad po operacijos pacientas gali jausti skausmą, nuovargį. Svarbu, kad iki operacijos pacientas pasirūpintų reikalingais medikamentais, praneštų darbdaviui ir kolegoms apie savo būklę, įspėtų artimuosius, jog gali būti reikalinga jų pagalba.

Taip pat svarbu susiorganizuoti transportą, kuris pargabentų pacientą iš klinikos į namus, kadangi po operacijos jis bus nepajėgus vairuoti.

https://dantucentras.lt/

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite