Šių metų nuotraukos
Angle down Atgal

Kaip mes suprantame teises į nuosavybę?

Tai yra Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako!

Dabartiniu metu kai kurie asmenys, turintys pilnas kišenes pinigų, visokiais būdais gina teises į privatų turtą. Bet ar mes visi suprantame privačios nuosavybės neliečiamybę?

Ką šiais klausimais traktuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija. Štai 23 str. tvirtina: "Nuosavybė neliečiama". Bet tame straipsnyje toliau nusakoma: "Nuosavybė gali būti paimama tik įstatymo nustatyta tvarka visuomenės poreikiams ir teisingai atlyginama". Taigi štai kaip. Tada iškyla klausimas dėl Šiaulių pietinio rajono pėsčiųjų tako. Juk takas priklauso pietinio visuomenei, bet štai vieną dieną žmonės pamatė, kad tako nebėra. Atsirado nuo Lyros gatvės iki prekybos centro "automobilių aikštelė". Žmonės priversti eiti per tarpelius, kurie yra tarp automobilių, tuo pačiu rizikuodami savo saugumu. Jaunesni žmonės lengviau praeina, o tie, kurie yra seni ir eina pasiramstydami lazdelėmis, patiria didelius nepatogumus. Štai ką daro dideli pinigai, jų pagalba spjaunama į žmonių poreikius. Juk bulvarai ir pėsčiųjų takai daromi žmonių patogumui, o čia viskas sujaukta.

O kokia daugumos nuomonė apie pastatytą "Lyros turgų"? Taigi daug kas mano, kad turgus reikalingas, bet tik vieno aukšto. O dabar girdisi nepasitenkinimo balsų, kad kai kuriems gyventojams smarkiai pablogintas vizualinis vaizdas. Taigi kiekvienas žmogus turi teisę į savo privačią nuosavybę ir gali daryti ką nori, nepažeisdamas kitų žmonių laisvės. O čia jaučiasi sukelia daug kam nepatogumų, todėl ir kyla pykčiai ir įvairūs pokalbiai. Pats didžiausias būdas piniguočių yra tai, kad imama nebesiskaityti su visuomėnės nuomone. Tai tokia mano nuomonė iš girdimų žmonių kalbų.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite