Angle down Atgal

Kaip mes Lietuvą auginam!

Studija "Kuria vaikai" dalinasi savo kūrybinių dirbtuvėlių projektais ir linki gero laisvalaikio.

PROJEKTAS - Kaip mes Lietuvą auginom!

Sudėtingumo lygis: paprastas

Švaros lygis: pakankamai tvarkingas

Tinkamas: 3 - 10 metų vaikams ir suaugusiems

Lavina: kūrybingumą, vaizduotę, smalsumą, patriotiškumą, sprendimų priėmimą, dėmesio sutelkimą, atsakingumą, savarankiškumą, sukuria kokybiško laiko su suaugusiais terpę.

Užsiauginti savo nuosavą Lietuvą reikės:

  • Kieto kartono pagrindui
  • Vatos
  • Sėjamosios pipirnės sėklų
  • Purkštukų su vandeniu

Ir viskas! Priemonės - visiškai primityvios ir minimalios, o galutinis projektas - nepaprastai žavingas ir prasmingas!

Ant storo kartono iš vatos išdėliojate norimo dydžio Lietuvos kontūrą - kad vaikai maksimaliai galėtų dalyvauti procese, kontūro pavyzdį galite atspausdinti ir duoti vaikams jį išskirpti bei priklijuoti prie kartono - tuomet išdėlioti Lietuvos kontūrą bus paprasta net ir darželinukams. Kol vata sausa, kontūras nesigaus idealiai lygiai, bet tuomet paimkite vandens purkštukus ir vatą sudrėkinkite. Dabar jinai tampa paslanki ir galima kuo puikiausiai išpildyti net ir pačius mažiausius kontūro kraštelius.

Studija "Kuria vaikai"
Studija "Kuria vaikai"

Kai kontūras jau paruoštas, belieka kruopščiai išbarstyti sėjamosios pipirnės sėklas po visą kontūrą, tada dar kartelį supurkšti purkštuku ir delniukais paspausti sėklytes į vatą. Jei norite dar didesnio efekto - duokite vaikams kažkokį smeigtuką ar kitą mažą detalę, kuria jie apytiksliai pažymėtų vietą, t.y. miestą, kuriame gyvena - jų asmeninė Lietuva tada tampa dar tikresnė, dar svarbesnė ir artimesnė...

Studija "Kuria vaikai"
Studija "Kuria vaikai"

Sėjamoji pipirnė sudygsta labai greitai - kasdien purškiant ir drėkinant bei laikant šiltai, daigeliai pradeda lįsti jau po paros, o gražiai sužaliuoja po 3-5 parų. Vaizdas išties gražus ir įspūdingas, o kur dar kasdienės kalbos ir rūpestis apie Lietuvą, ugdantis atsakomybę, savarankiškumą, sprendimų priemimą - net jei vaikai kasdien rūpinsis ir klausinės apie Lietuvą, turėdami mintyje savo želdinamą projektą, tie žodžiai persismelkia giliai ir didina vaikų patriotiškumo jausmą, juk negali išlikti abejingas, kai kasdien girdi: "Palaistykim Lietuvą", "Kur mano Lietuva", "Ar jau sužaliavo mano Lietuva", "Užauginome Lietuvą", "Kokia graži mano Lietuva" ir t.t.

Studija "Kuria vaikai"
Studija "Kuria vaikai"

Sužaliavus Lietuvai, pipirnės daigelius galima nukarpyti ir juos valgyti - Lietuva tokiu būdu vaikus pamaitins dar ir natūraliais vitaminais, o tada užsėti ją iš naujo! Galima daigeliuose apgyvendinti Lietuvoje gyvenančių gyvūnų figūrėles ir joje žaisti, galima smeigtukais pažymėti ne tik savo gyvenamą vietą, bet ir senelių, kitų giminaičių, draugų, o galima tiesiog grožėtis taip vešliai sužaliavusia Lietuva - kaip priešprieša pastaruoju metu taip garsiai skambantiems medžių ir miškų kirtimo skandalams, šis vaizdas akims tikrai mielas, gražus ir prasmingas!

Daugiau projektų rasite čia.

Studija "Kuria vaikai"
Studija "Kuria vaikai"
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite