Angle down Atgal

Kaip kvepalai veikia jūsų nuotaiką?

Kiekvieną dieną mus lydi šimtai įvairiausių kvapų, nuo rytinės kavos aromato iki greito maisto restoranų pakeliui į darbą. Kuomet su šiais kvapais susiduriame diena iš dienos, mūsų uoslė prie jų pripranta ir galiausiai net nepajuntame pasikeitusių aromatų. Tačiau ar žinojote, kad net ir menkiausias kvapas gali paveikti jūsų elgesį ir nuotaiką, o ką jau kalbėti apie kvepalus, kuriuos naudojate kasdien.

Skirtingi kvapai veikia skirtingas smegenų dalis, todėl vieni aromatai gali suteikti žvalumo, kiti nuraminti, o treti netgi motyvuoti darbui. Įdomu, nes kvapai yra vieni aktyviausių prisiminimų dirgiklių. Turbūt jums yra tekę pajusti saldų ką tik iškeptų sausainių dvelksmą, kuris nuneša atgal į vaikystę, kai močiutė jus lepindavo ką tik iš orkaitės ištrauktais saldėsiais. O gal einant gatve pajusti pažįstamą kvepalų aromatą, primenantį artimą žmogų? Taip, kvapai yra nepamainoma kasdienio gyvenimo dalis, tad kuomet renkatės kvepalus, reikia būti apdairiems ir išsirinkti jums tinkamiausius.

Kaip išsirinkti jums tinkamiausius kvepalus?

Kvapai veikia mūsų emocijas, veiksmus bei sprendimus, tad be galo svarbu išsirinkti jums tinkamiausią kvepalų rūšį ir juose esančius ingredientus. Prieš renkantis kvepalus būtina juos išbandyti, pajusti, kaip jie dera prie jūsų charakterio, nuotaikos ir įvaizdžio. Be to, vieni aromatai lengviau atsiskleidžia žiemą, o kiti šiltuoju metų sezonu. Atminkite, jog dienos metu tinkami lengvesni ir gaivesni kvapai, tuo tarpu vakarėjant galite naudoti sodresnius.

Na, o radus jums tinkamiausią aromatą, nieko nelaukite ir užsukite į 1a.lt internetinę parduotuvę ir įsigykite mylimiausius kvepalus už puikias kainas!

Prieš išbandant kvepalus, rekomenduojama atsipalaiduoti ir nusiraminti. Taip yra todėl, nes stresas ir stiprios emocijos gali paveikti kūno pH lygį. Kadangi kvepalai skirtingai reaguoja su kiekvieno žmogaus kūnu, net nežymus pH pokytis gali turėti įtakos atsiskleidžiant aromatui.

Foto: Stocksnap.io
Foto: Stocksnap.io

Vyriški ir moteriški kvepalai

Pajutus kvepalų dvelksmą mes iškart suprantame ar tai moteriški kvepalai, ar vyriški kvepalai. Taip yra dėl dažnai naudojamų skirtingų ingredientų vienai ir kitai lyčiai.

Vyriški kvepalai dažniausiai pasižymi medienos, dūmo, odos, citrusiniu dvelksmu. Tuo tarpu moteriški kvepalai atsiskleidžia per gėlių, saldžiųjų vaisių, vanilės aromatus. Tai gan įprasta, bet ar kada pagalvojote, kaip kiekviena iš šių sudedamųjų dalių veikia jūsų nuotaiką ir emocijas?

Pavyzdžiui, vyriški kvepalai dažnai dvelkia vandenyno gaiva, tokio tipo aromatai veikia stimuliuojančiai, tad pasikvėpinus užplūsta energija ir motyvacija. Tuo tarpu, saldžia vanile atsiduodantys kvepalai ramina ir padeda atsipalaiduoti.

Kaip skirtingos kvepalų sudedamosios dalys veikia jūsų nuotaiką?

Kaip jau minėta anksčiau, kiekvienas kvapas pasižymi skirtingomis savybėmis, tad prieš renkantis naują aromatą atkreipkite dėmesį į sudedamąsias dalis.

Raminantys ir atpalaiduojantys kvapai: ramunėlės, jazminai, levandos, santalas, vanilė, raudonmedis, ladanas.

Atgaivinantys ir energijos suteikiantys kvapai: apelsinai, anyžiai, kiparisai, eukaliptai, snaputis, imbieras, greipfrutas, citrina, laimas, pipirmėtė, rožės, pušys, ciberžolė.

Šie ingredientai dažnai randami tiek moteriškų, tiek vyriškų kvepalų sudėtyse, žinant kaip jie gali paveikti jūsų produktyvumą ir nuotaiką, lengviau išsirinksite dienos ir vakaro metui bei skirtingiems metų laikams tinkamus aromatus.

Sužinoti mėgstamų kvepalų sudėtį paprasta apsilankius internetinėje svetainėje 1a.lt. Čia rasite išsamius kvapų aprašymus, jų rūšis ir grupes, be to, galėsite paskaityti kitų pirkėjų atsiliepimus ir vertinimus.

Foto: Pixabay.com
Foto: Pixabay.com

1a.lt parduotuvė – kvepalai kiekvienam skoniui

Kvepalai veikia mūsų nuotaiką, emocijas ir elgesį, tad be galo svarbu išsirinkti jums tinkamiausią aromatą. Na, o nuotaika iškart pagerės apsilankius 1a.lt internetinėje parduotuvėje ir išvydus neįtikėtinai patrauklias kvepalų kainas. Tad nieko negaiškite ir išsirinkite savo mylimiausią aromatą!

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite