Nuotrauka iš asmeninio archyvo
Angle down Atgal

Kai kam buvo gerai prie ruso

Tai Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako.

Ar visiems ir visada buvo blogai prie ruso? Taigi, panagrinėkime.

Prieš kelias dienas teko girdėti prieštaringus pokalbius apie gyvenimo sąlygas prie raudonojo okupanto. Buvo ginčas iki įkaitimo. Buvo kalbama apie taip vadinamas deficitines prekias. Visų pirma, apie baldus. Dabartiniais laikais prie atliekų konteinerių dažnai galima pamatyti išmestus fotelius, sofas, spintas, kilimus-takus. O taip pat nemažai virtuvinių baldų, šaldytuvų bei skalbimo mašinų. Kadangi parduotuvėse visko gali nusipirkti yra didžiulis pasirinkimas.

O sovietmečiu arba kaip sakoma prie ruso, visa tai buvo deficitas. Baldus skirdavo per profsąjungas ir labai valdžiai nusipelniusiems. Štai dirbau „Vairo“ gamykloje tai net skelbdavo per spaudą kam ir kas skirta nusipirkti. Žodžiu, visur buvo taip vadinamas „blatas“.

Prisimenu pietiniame rajone prie baldų parduotuvės net iš vakaro lauke atsirasdavo eilės. Stovėdavo net per naktį, tikėdamiesi ką nors gauti nusipirkti, nes nugirsdavo, kad kažką atvežė. Nuo tų dienų prabėgo daug metų, bet atsiranda tokių, gal iš buvusių komunistų, kurie tvirtina, kad visko galima buvo gauti.

Juk jau žmonės kalbėdavo apie deficitus nenutrūkstamai. Sakydavo – „ko paklausi, to negausi“. Šiandien jaunimas, net negali įsivaizduoti tokių parduotuvių kurių lentynos būtų tuščios. Dabar dažnai girdisi, kad kas iš to, kad visko yra, bet pinigų trūksta. Labiausiai galima išgirsti nusiskundimų iš nusenusių žmonių. Jiems viskas blogai. Matyt, viskas yra blogai dėl to, kad tapo seni, o jaunystė pasiliko pas rusus.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite