Angle down Atgal

Kaip išvengti širdies ligų paskutinės stotelės?

Klastingoji aterosklerozė „dovanoja“ ne tik prieširdžių virpėjimą, infarktą ar insultą, bet ir ypač pavojingą širdies nepakankamumą. Tačiau reguliariai atliekami pažangūs kraujo tyrimai padeda pastebėti dar tik įsibėgėjančią ligą, kada ją būtų galima efektyviai kontroliuoti.

Dusulys, nuovargis, greitas pulsas, kojų patinimai – akivaizdūs mirtimi alsuojančio širdies nepakankamumo požymiai. Problema ta, kad panašius simptomus sukelia ir kitos ligos, jie neretai priskiriami senėjimui, todėl labai svarbu lemtingai nesuklysti.

Vėlai nustatyto širdies nepakankamumo gydymas lyg uždelsto vėžio prognozė. Tokių atvejų Lietuvoje dar labai daug. Širdies nepakankamumui lėtai progresuojant, pacientai dažnai nejaučia jokio sveikatos pablogėjimo, todėl šią ligą laiku pastebėti galima, jeigu reguliariai atliekami reikiami tyrimai.

Dabar efektyviausia diagnostika – išsitirti kraujyje specifinius širdies žymenis. Gavęs NT-pro BNP tyrimo duomenis, šeimos gydytojas gali aiškiai matyti, ar pacientui reikia kardiologo pagalbos.
NT-pro BNP tyrimas ne tik tiksliai atskleidžia tiek ūmų, tiek lėtinį širdies nepakankamumą, bet ir padeda įvertinti gydymo efektyvumą.

Širdies ir kraujagyslių susirgimų aukų skaičių pavyktų sumažinti, jei aterosklerozę pradėtume kontroliuoti nuo pat pradžios. Tai leidžia daryti lipidograma ir didelio jautrumo C-reaktyvinio baltymo (hs-CRB) tyrimas.

Lipidograma parodo bendrojo, „gerojo“, „blogojo“ cholesterolio ir trigliceridų kiekį, o hs-CRB – kraujagyslių uždegimą. Jis, kaip nurodo vis daugiau gydytojų, duoda pradžią tiek bėdų atnešančiai aterosklerozei.

AKCIJA tik iki birželio 30 d.! Lipidogramą, didelio jautrumo CRB ir NT-pro BNP tyrimus, atlikite MEDICINA PRACTICA laboratorijoje, Tilžės g. 139, tel. (8 41) 421 670.

NEMOKAMAS KRAUJO PAĖMIMAS. Prieš tyrimą būtina bent 12 val. nevalgyti. Iš anksto registruotis nereikia. Interneto svetainė: www.medicinapractica.lt.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite