Angle down Atgal

Kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį dvigulės lovos rėmą?

Nors dažniausiai perkant naują lovą daugiausia dėmesio skiriame čiužiniui ar/bei jos antčiužiniui, jūsų dvigulės lovos rėmas ne mažiau svarbu. Jį reikia priderinti ne tik prie poreikių ar patogumo, bet ir prie kambario interjero bei čiužinio. 

Tad kaip išsirinkti tokį lovos rėmą, kuris nenuvils ir tarnaus jums dar ne vienerius metus? Žemiau surinkome keletą kriterijų, kurie padės greičiau išsirinkti būtent tokį.

Medžiagos

Renkantis lovos rėmą, pirmiausia išsirinkite, kokios medžiagos jo norite. Turbūt galime išskirti pasirinkimus į dvi grupes: mediniai bei metaliniai. Nors mediena, iš kurios pagamintas lovos rėmas gali būti įvairi, tačiau esminiai dalykai, kurie padės išsirinkti:

  • Jei namuose yra augintinių, metalas dažnai atsparesnis jų nagams bei dantims;

  • Metalas taip pat atsparesnis drėgmei, tai gali būti svarbus faktorius gyvenantiems prasčiau ventiliuojamose patalpose;

  • Abiejų medžiagų rėmus galima dažyti įvairiomis spalvomis, tad gali būti derinami prie įvairių spalvų gamų;

  • Mediniai rėmai masyvesni, tad metaliniai tinka norintiems vizualiai neapkrauti erdvės;

  • Mediniai rėmai gali būti su patalynės dėže, tad taupantiems vietą ir norintiems papildomos daiktų laikymo vietos, tinkamesnis - medinis lovos rėmas.

Rinkdamiesi nepamirškite įvertinti ir to, kokio svorio čiužinys bus naudojamas, ir ar jis nėra per sunkus jūsų norimam rėmui.

Nuotrauka Christopher Jolly iš Unsplash.com
Nuotrauka Christopher Jolly iš Unsplash.com

Dydis ir aukštis

Lovos dydis ir aukštis turi derėti prie miegamojo interjero, bei maksimaliai atitikti jūsų komforto poreikius.

Renkantis lovas daugiausia susidursite su 160x200 ar 140x200cm dydžio dvigulėmis lovomis. Norintiems itin didelės lovos, galite rasti netgi ir tokių gigančių kaip 190x210cm. 

Pirmiausia įvertinkite, kokio dydžio lova jums tinkamiausia, kad patogiai ir ramiai išsimiegotumėte. 

Tada apsvarstykite patalpos dydį - išsimatuokite, ant grindų galite pasidėlioti žymas, kad daugmaž matytumėte, kiek vietos užims naujasis pirkinys, ir ar liks vietos naktiniam staleliui ar toršerui. 

Renkantis lovos rėmo aukštį nepamirškite, kad rėmas - ne viskas, ir lova dar paaukštės nuo jūsų čiužinio, o gal net ir čiužinio su antčiužiniu. Todėl nesirinkite aukštų “pats tas, dar centimetras, ir būtų per aukštas” tipo lovos rėmų. 

Rinkdamiesi lovos aukštį ir dydį apgalvokite savo poreikius ir ūgį. Įsitikinkite, kad aukštis tinkamas ir į lovą nereiks kopti kaip į kalną.

Derinimas prie interjero

Anksčiau kiek minėtas lovos rėmo derinimas prie interjero - taip pat svarbi pasirinkimo proceso dalis. 

Jei ieškote lovos rėmo, labiau derančio prie klasikinio ar retro stiliaus lovos rėmio, tinkamesnis bus medinis lovos rėmas, o mėgstantiems modernų stilių puikiu pasirinkimu gali tapti paprastas, simplistinis metalinis lovos rėmas. Tačiau nepamirškite, metaliniai lovos rėmai dažnai suteikia daugiau galimybių įmantriems išraitymams. Norintiems įmantresnių medinių lovos rėmų taip pat yra pasirinkimų, tačiau metaliniai lovos rėmai jų turi daugiau. 

Renkantis spalvas, atkreipkite dėmesį į tai, ar kambaryje vyrauja panaši spalvų gama, o galbūt jame trūksta vientisumo? 

Ten, kur vyrauja viena spalvų gama, ryškaus atspalvio lovos rėmas gali tapti puikia interjero detale, o ten, kur spalvų ir taip nemažai, verta rinktis neutralių, prisiderinančių spalvų rėmą. 

Be to, visada galima lovos priekyje įtaisyti minkštą atlošą, dengtą ryškia spalva - ir akcentas interjere, ir daug patogesnis sėdėjimas lovoje, tomis dienomis, kai norisi jaukiai įsitaisyti lovoje ir iš ten skaityti, rašyti, ar pusryčiauti. 

Ieškote naujos dvigulės lovos rėmo, o galbūt laikas atsinaujinti čiužinį? Apsilankykite Senukai.lt internetinėje parduotuvėje!

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite