Angle down Atgal

Kaip išsirinkti įtempiamų lubų plėvelę? 4 patarimai

Dažnai iškyla klausimas, kuris lubų sprendimas šiomis dienomis laikomas populiariausiu ir praktiškiausiu? Atlikus apklausas Vilniaus, Kauno ir Panevežio miestuose, dažniausias atsakymas – įtempiamos lubos. Žmonės pamilo šias lubas dėl gana greito ir itin švaraus įrengimo, didžiulės spalvų įvairovės bei galimybių kurti išskirtinius lubų dizainus. Įtempiamos lubos gali būti matinės, blizgios, satininės, medžiaginės, su fotospauda, vienspalvės, raštuotos – pasirinkimas tiesiog įspūdingas. Šiame straipsnyje padėsime išsiaškinti, kaip pasirinkti įtempiamų lubų plėvelę ir spalvą.

1. Įtempiamos lubos: privalumai ir trūkumai

Įtempiamų lubų pagrindas – plonas ir patvarus audinys, kuris yra gaminamas iš polivinichlorido arba medžiaginės drobės. Iš audinio yra išpjaunamas reikalingos formos fragmentas, kuris ir yra įtempiamas ant iš anksto sumontuoto karkaso. Lubų paviršius yra absoliučiai plokščias ir tvarkingas, o visas montavimo procesas vienam kambariui vidutinškai užtrunka apie 4-5 valandas. Lubos gali būti kelių lygių, o spalvų ir tekstūrų įvairovė – tiesiog milžiniška. Kambario dizainas atrodo ypač patraukliai kartu su LED apšvietimu arba naujosiomis „track“ šviestuvų sistemomis.

Pagrindiniai įtempiamų lubų privalumai:

 • Ypatingai greitas montavimas
  Įprastai lubų montavimas užtrunka 4-5 valandas, kelių lygių lubų konstrukcijos reikalauja iki 7-8 valandų. Tačiau tokie terminai vis vien yra ypatingai trumpi, palyginus pavyzdžiui su pakabinamom lubom.

 • Lubas galima montuoti bet kuriuo metu
  Įtempiamų lubų montavimo procesas yra itin švarus, jas įrenginėti galima bet kuriuo Jums patogiu metu, ir visiškai nesvarbu ar jau yra pabaigti apdailos darbai ir sustatyti baldai.

 • Nėra būtinybės rūpintis senų lubų paruošimu

Įtempiamos lubos – puikus sprendimas, kai senos lubos yra su defektais, nes naujas lubas galite turėti jau kitą dieną.

 • Ilgaamžiškumas ir iki 25 metų garantija

Kadangi lubos yra gaminamos iš aukštos kokybės PVC, įprastai medžiagoms yra taikoma net iki 25 metų, tačiau net ir po šio laikotarpio lubos neišblunka ir išlaiko savo savybes.

 • Paprasta prižiūrėti

Priežiūrėti lubas yra labai paprasta, galima naudoti standartinę šluostę ir langų valymo skystį.

Kalbant apie trūkumus, svarbiausias ir vienintelis – tai rinkos kaina, kuria labai dažnai „žaidžia“ paslaugų tiekėjai. Jokiu būdu nenorime pasakyti, kad didžioji dalis tiekėjų įtempiamas lubas siūlo ypatingai brangiai, kaip tik atvirkščiai. Dažnai tiekėjai naudoja prastos kokybės plėveles, kurios ne tik nėra patvarios, bet ir kenkia žmogaus sveikatai. Šie lubų rinkos žaidėjai dažnai dirba patys sau, neturėdami jokio juridinio statuso, todėl negali suteikti garantijos. Būtent dėl šios priežasties įtempiamų lubų kaina yra žymiai mažesne, palyginus su sąžiningai dirbančiomis įmonėmis.

2. Struktūra

Įtempiamų lubų audinys turi 3 pagrindines struktūras:

 • Blizgi

 • Matinė

 • Satino

Matines lubas galime drąsiai pavadinti klasinkiniu variantu. Jos puikiai prisiderins prie bet kurio interjero – ar tai butas, ar namas, ar biuras. Matinis paviršius neturi atspinždio, o vizualiai atrodo lyg idealiai nudažyta lubų danga.


 

Blizgios struktūros plėvelė lyg veidrodis, ji turi ypatingą atspindį, todėl vizualiai išdidina netgi pačias mažiausias patalpas. Dažnai blizgios struktūros audinys yra naudojamas meigamajame arba vonioje, tačiau kiekvienas renkasi jam labiausiai priimtiną variantą.

Satininės lubos – tai yra auksinis viduriukas tarp blizgių ir matinių lubų. Šio tipo lubos visada suteikia patalpoms jaukumo ir dera bet kuriam interjerui.

3. Dizainas ir spalva

Įtempiamų lubų konstrukcijos suteikia bene didžiausias galimybes kurti unikalias lubų sprendimo idėjas, palyginus su kitais lubų apdailos variantais. Kuris gi įtempiamų lubų sprendimas yra tinkamiausias? Pabandykime išsiaiškinti.

Visų pirma yra būtina atsižvlegti į pasirinktą interjero stilių. Taip pat svarbu apsispręsti ar lubos turėtų tapti kambario akcentu, ar visgi turėtų atrodyti neutraliai ir nepritraukti daug dėmesio.

Įtempiamų lubų konstrukcijos gali būti:

 • Vientisos / Vienspalvės
  Audinio spalva gali būti bet kurios Jums patinkančios spalvos, įprastai siūloma rinktis tarp 200 atspalvių. Šis pasirinkimas priklauso nuo Jūsų pačių pomėgių, dizaino ypatybių bei kambario paskirties. Miegamajame ir vaikų kambariuose rekomenduojame naudoti pastelinius atspalvius, o virtuvėje, koridoriuje arba svetainėje – drąsiai galima parinkti ir ryškias spalvas.

Fotospauda

Šiuolaikinės technologijos leidžia atvaizduoti bet kurį Jums patinkantį vaizdą and daugybės medžiagų ir paviršių. Įtempiamos lubos – ne išimtis. Toks sprendimas atrodo labai išskirtinis ir atkreipia svečių dėmesį. Tačiau rekomenduotina pasitarti su dizaineriu.

Žvaigždėtas dangus

Šios lubos įspudingai atrodo tamsiuoju paros metu. Žvaigždėto dangaus imitacija išgaunama naudojant šimtus ar net tūkstančius šviesos diodų ir specialią permatomą plėvelę. Visa tai kuo puikiaisiai atrodo miegamajame.

Kelių lygių

Skirtingos struktūros ir spalvos audiniai suderinami, tačiau kelių lygių lubų konstrukcijoje.

3D lubos

Šis variantas laikomas ypatingu kelių lygių, tačiau daug sudėtingesniu montavimo atžvilgių lubų sprendimu. Naudojant tokią technologiją dažnai yra formuojamos arkos, lankai, gėlės ir kiti 3D objektai.

Verta atkreipti dėmesį į begalę apšvietimo galimybių kartu su įtempiamom lubom. Be jau minėto „žvaigždėto dangaus“ ir įprastų taškinių šviestuvų, lubas galima papuošti LED linijomis palei lubų kontūrą arčiau sienos, tokios lubos atrodys lyg sklandančios ore, jos vadinamos – sklandančios linijos.

4. Patalpų paskirtis

Audinio struktūra bei kitos medžiagos dažnai yra pasirenkamos priklausomai nuo patalpų paskirties:

 • Vonios kambarys
  Rekomenduojama naudoti PVC plėvelę, kuri puikiai išlaiko drėgmę ir gali apsaugoti, jeigu Jus užtvindė kaimynai. Iš esmės bet kuri struktūra čia puikiai tiks, tačiau dažnai yra pasirenkamos būtent bliziogios lubos – jos vizualiai išdidina patalpas ir nuostabiai dera prie blizgių plytelių.

 • Virtuvė

Pats geriausias ir praktiškiausias lubų sprendimas – tai lubos iš PVC plėvelės. Tokias lubas lengva prižiūrėti, jos nesugeria kvapo ir purvo.

 • Miegamasis, svetainė, vaikų kambarys

Šioms patalpos – visiška pasirinkimo laisvė. PVC arba medžiaginės lubos – viskas priklauso nuo rezultato, kurio siekiate ir kokį interjerą planuojate sukurti. Miegamajame ir vaikų kambariuose rekomenduojame rinktis matines arba satino lubų struktūrą.

5. Gamintojas

Ne paslaptis, kad produkto kokybė ir gamintojo žinomumas yra tiesiogiai koreliojantys faktoriai, įtempiamos lubos – ne išimtis. Norėdami įrengti kokybiškas – svarbu pasidomėti, kas yra medžiagų gamintojas ir ar yra turimi kokybės sertifikatai.

Premium klasė:
Aukščiausios kokybės įtempiamų lubų plėvelės yra gaminamos Vokietijoje ir Prancūzijoje. Šių gamintojų medžiagos kaina yra laikoma didesne nei vidutinė.
Vidutinė klasė:
Belgų gamybos plėvelė – taip pat yra gana patikima vidutinės klasės PVC. Tačiau tik mažoji dalis įtempiamų lubų tiekėjų gali pasiūlyti šias medžiagas.

Ekonominė klasė:
Norint sutaupyti galima rinktis kiniškas plėveles. Šiuo atvėju svarbu suprasti, kad tokios medžiagos negali tarnauti ilgai, o rėtais atvėjais gali būti pavojingos sveikatai.

Žemiau išskiriame kelis gamintojus:

 • PONGS (Vokietija) – vienas didžiausių plėvelių gamintojų Europoje. Audinio plotis – iki 3.25 m., puikiai tarnauja ir išlaiko drėgmę. Dar vienas to pačio gamintojo prekės ženklas DESCOR, kuris gamina audinius iki 5 m. pločio.

 • CLIPSO (Prancūzija) – medžiaginės lubos, pasižyminčios ilgaamžiškumu ir išskirtiniu pinimu. Ši medžiaga puikiai tinka fotospaudai ir piešiniams iš akrilinių dažų.

 • Barrisol (Prancūzija) – kompanija gamina plėvelę nuo 1975 metų, yra patikima ir sertifikuota.

 • MSD (Kinija) – kone patikimiausias ekonominės klasės plėvelės gamintojas. Audinio plotis nuo 1.5 iki 5 m. pločio.

Taip pat rinkoje egzistuoja prekės ženklai, kurie prisistato, kaip europietiški, tačiau gamybą vykdo Kinijoje. Oficialiai šie gamintojai neturi kokybės sertifikatų. Vienas iš pavyzdžių – Cerutti. Šis gamintojas iš pradžių prisistatė kaip italų, vėliau kaip šveicarų. Panaši situacija ir su Polyplast lubų gamintojais, jie prisistato belgais.

Šiame straipsnyje papasakojome apie 4 svarbiausius aspektus, į kuriuos svarbu atsižvelgti prieš pasirenkant įtempiamas lubas. Tačiau liko vienas ir kone svarbiausias rodiklis į kurį tiesiog būtina atsižvelgti – įtempiamų lubų tiekėjas. Daugybė tiekėjų verčiasi šiuo verslu nelegaliai, įprastai tai yra fiziniai asmenys – vienadieniai. Būtent tokie rinkos dalyviai siūlo itin žemas kainas, žada garantijas, kurių pagal teisės aktus tiesiog neturi teisės suteikti. Dažnu atveju yra siūloma pati pigiausia PVC plėvelė.

Norint išvengti nemalonių situacijų – rekomenduojame kreiptis tik į įmones ir būtent į uždarasias akcines bendroves, kurios dirba rinkroje jau ne pirmus metus. Toks tiekėjas gali suteikti ilgalaikę garantiją, profesionaliai aptarnauti klientą ir pasiūlyti jam net ir pačius sudėtingiausius lubų sprendimus.

Viena iš patikimiausių įmonių Lietuvos ir Lenkijos rinkose – UAB „Brilliance ceiling“. Įmone turi virš 30 atrinktų atstovų visoje Lietuvoje, kurie puikiai išmano savo darbą ir teikia tik aukščiausios kokybės paslaugas.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite