Angle down Atgal

Kainų palyginimas: kur pirkinių krepšelis pigiausias?

Dažną pirkėją masina žemos prekių kainos, tad renkantis maisto produktus tenka atkreipti dėmesį į parduotuvėse skelbiamas nuolaidas ir akcijas. Kuriose prekybos vietose galima nusipirkti populiariausių dažno vartojimo prekių net ir ne akcijų metu? Prekių kainų lyginimo tyrimas atskleidžia prekybos tinklų lyderius, palankiausius pirkėjo kišenei.

Slapto pirkėjo tyrimų agentūra SeeNext gegužės 5 d. atliko tyrimą, kurio metu buvo lyginamos prekių kainos penkiuose skirtinguose prekybos centruose: „Maxima“ (3-jų X, o Panevėžyje – 2-jų X), „Lidl“, „Rimi“ (Hypermarket), IKI bei „Norfa“ (XL). Tyrimas buvo atliktas šių tinklų parduotuvėse, įsikūrusiose penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Šiam tyrimui buvo pasirinktas 26-ių dažno vartojimo prekių krepšelis, kurį sudarė: pigiausi obuoliai (nuo 55 mm, 1 kg), pigiausi bananai (1 kg), pigiausios bulvės (1 kg), ryžiai be maišelių (800 g), grikių kruopos be maišelių (800 g), „Spaghetti“ makaronai (400 g), baltasis cukrus (1 kg), saulėgrąžų aliejus (1 l), pigiausia malta skrudinta kava (250 g), pigiausias batonas (300 g), pigiausias juodasis šokoladas (40% kakavos, 100 g), vištos krūtinėlės filė (1 kg), pigiausi koldūnai su mėsa (1 kg), šviežias viščiukas broileris (1 kg), kiaulienos ir (arba) jautienos virta dešra (1 kg), šaldytos jūrinės lydekos be galvos ir uodegos (880 g), šviežias pienas maišelyje (2,5% riebumo, 0,9 l), kefyras maišelyje (2,5% riebumo, 1 l), grietinė indelyje (30% riebumo, 400 g), pigiausi vištų kiaušiniai (M dydžio, 10 vnt.), vanilinis varškės sūrelis (40 g), pigiausia varškė (9% riebumo, 180 g), pigiausias sviestas (82% riebumo, 200 g), mineralinis negazuotas vanduo (1,5 l), pigiausias šviesus alus be užst. (~5%, 1 l), pigiausia degtinė be užst. (38-40%, 0,5 l).

Visos išvardytos prekės buvo įsigytos gegužės 5 d. Tyrime buvo lyginamos pigiausios kiekviename prekybos tinkle rastos prekės: neradus konkrečios prekės tam tikro miesto prekybos tinklo parduotuvėje, buvo perkama atitinkamai pigiausia toje parduotuvėje rasta prekė – jos nebuvo ieškoma kitoje to paties miesto ir prekybos tinklo parduotuvėje. Įsigijus prekes, buvo analizuojamos čekyje nurodytos jų kainos. Jei tyrimo metu kuriame nors iš minėtų prekybos tinklų pasirinktai prekei buvo taikoma nuolaida, tyrimas buvo atliekamas vadovaujantis prekės kaina be nuolaidos, nurodyta prekybos tinklo lentynų kainolapiuose. Kai kuriuose prekybos centruose prekių kiekis (gramais, litrais) skyrėsi nuo likusių prekybos centrų prekių kiekio, todėl prekių kainos buvo pakoreguotos atitinkamam kiekiui. Tyrime depozito mokestis į prekės kainą nebuvo įskaičiuotas.

Pigiausiai apsipirkta „Lidl“ ir „Maxima“ prekybos tinkluose, o brangiausiai – „Rimi“

Remiantis atlikto tyrimo rezultatų duomenimis, tų pačių prekių krepšelio kaina, priklausomai nuo miesto ir prekybos tinklo, svyravo nuo 29,90 iki 32,19 eurų.

Palyginus pasirinktų prekių krepšelio kainų vidurkius skirtinguose prekybos tinkluose paaiškėjo, jog pigiausiai buvo apsipirkta „Lidl“ ir „Maxima“ prekybos vietose: „Lidl“ parduotuvėse už minėtuosius produktus pirkėjui teko sumokėti apie 29,90 eurų, o „Maxima“ tinklo parduotuvėse – 30,15 eurų. Tuo metu „Norfa“ parduotuvėse teko sumokėti šiek tiek daugiau – apie 31,56 eurus. Apsiperkant IKI prekybos tinklo parduotuvėse minėtųjų prekių krepšelis pirkėjui atsiėjo vidutiniškai 32,06 eurus. Atlikto tyrimo duomenys rodo, jog brangiausiai teko apsipirkti „Rimi“ prekybos tinkle, kuriame vidutinė minėtojo krepšelio kaina buvo pati didžiausia – 32,19 eurų.

Remiantis atlikto tyrimo duomenimis matyti, jog prekybos tinklo „Lidl“ visų išvardytų miestų parduotuvėse prekės buvo įsigytos už vienodą pinigų sumą – 29,90 eurų. „Maxima“ tinklo taip pat kone visų miestų parduotuvėse prekių krepšelis buvo įsigytas už 30,18 eurų, išskyrus Kauno parduotuvę, kurioje apsipirkta už prekes sumokėjus šiek tiek mažiau – 30,08 eurus bei Vilniaus parduotuvę, už prekes sumokėjus daugiausiai – 30,72 eurus. Tuo metu „Norfa“ tinklo skirtingų miestų parduotuvėse pastebėti didesni kainų svyravimai: mažiausiai buvo sumokėta apsipirkus Klaipėdoje – 31,50 eurų , o daugiausiai – Vilniuje, sumokėjus už prekes 31,75 eurus. Už įsigytas prekes visose IKI tinklo parduotuvėse buvo sumokėta po 32,06 eurus. Brangiausiame pagal tyrimo rezultatus prekybos tinklo „Rimi“ visų miestų parduotuvėse taip pat buvo apsipirkta už vienodą pinigų sumą – 32,19 eurų.

Kauniečiai gali apsipirkti pigiausiai, o sostinės gyventojams tenka sumokėti šiek tiek daugiau

Nors lyginant visuose miestuose įsikūrusių prekybos tinklų parduotuvėse įsigytų prekių kainų vidurkius skirtumas buvo nežymus, atliktas tyrimas leidžia manyti, jog pigiausiai dažno vartojimo prekių krepšelį gali įsigyti Kauno gyventojai, savo miesto parduotuvėse už minėtąsias prekes sumokėdami vidutiniškai 31,16 eurų, o daugiausiai už analogišką prekių krepšelį sumokėtų Vilniaus gyventojai, kuriems vidutiniškai tektų išleisti apie 31,32 eurus.

Pigiausių maisto produktų lyderiai – „Lidl“ ir “Maxima“

Išanalizavus konkrečių produktų grupių kainas paaiškėjo, jog pieno ir mėsos produktus už mažiausią kainą siūlo „Lidl“ prekybos tinklas, tuo metu brangiausiai šiuos produktus tektų įsigyti „Rimi“ tinklo parduotuvėse. Pigiausių grūdinių produktų reikėtų ieškoti „Maxima“ prekybos vietose, o daugiausiai pinigų už minėtuosius produktus reikėtų sumokėti apsiperkant „Norfa“ tinklo parduotuvėse. Pigiausiai vaisius ir daržoves siūlo įsigyti „Lidl“ ir „Maxima“ prekybos tinklai, o brangiausiai – IKI. Pigiausių gėrimų galima įsigyti „Lidl“ tinklo parduotuvėse, o brangiausiai šios kategorijos prekės kainuoja „Norfa“ prekybos tinklo parduotuvėse. Likusieji produktai už patrauklias kainas gali būti įsigyti „Maxima“ ir „Lidl“ tinklų prekybos vietose, o daugiausiai už juos tektų sumokėti apsiperkant IKI parduotuvėse.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite