Angle down Atgal

Kainų augimas Lietuvoje nestoja

Eksportuotų ir importuotų prekių kainos 2019 metų gruodį, palyginti su lapkričiu, padidėjo po 0,7 proc., praneša Statistikos departamentas.

Iš eksportuotų prekių labiausiai – po 7,8 proc. – pabrango baterijos ir akumuliatoriai bei pesticidai ir kiti agrochemijos produktai. Žuvys ir kiti žuvininkystės produktai pabrango 7 proc., variklinės transporto priemonės – 6,7 proc., bet atpigo metalo formavimo įranga ir staklės – 13 proc., elektra – 12,8, obliuotoji pjautinė mediena – 9,1 proc.

Iš importuotų prekių daugiausia – 6,5 proc. – pabrango atliekos, atliekų surinkimo produktai. Žalia nafta pabrango 6,1 proc., žuvys ir kiti žuvininkystės produktai bei gyvi gyvūnai ir gyvūniniai produktai – po 4,4 proc., bet atpigo elektros apšvietimo įranga – 3,1 proc., kita elektros įranga, papuošalai, juvelyriniai, bižuterijos ir panašūs gaminiai – po 2,5 proc.

Statistikos departamento duomenimis, per mėnesį iš euro zonos importuotų prekių kainos sumažėjo 0,3 proc., ne iš euro zonos – padidėjo 1,6 proc.

Per metus (2019 metų gruodį, palyginti su 2018 metų gruodžiu) eksportuotų prekių kainos padidėjo 0,9 proc., importuotų prekių – 0,7 proc.

Per metus iš euro zonos importuotų prekių kainos sumažėjo 0,6 proc., ne iš euro zonos – padidėjo 1,8 proc.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite