Angle down Atgal

Kai COVID-19 susitinka su gripu

Nors ir vieno COVID-19 mums visiškai užtenka, kasmetinė rudeninė ir žieminė gripo banga jau pamažu atkeliauja. Kas būtų, jei mes susirgtume abiem ligomis iškart?

Portalo DW teigimu, vien koronvirusas yra visiškai nauji klodai mokslininkams, todėl apie galimus šių dviejų ligų padarinius taip pat yra sudėtinga kalbėti.

Kosulys, kalbėjimas pro nosį, užkimimas rudenį ar žiemą nėra kažkas naujo, nes gripas yra įprastas sezono atributas. Tačiau nuo jo galima vakcinuotis ir tai gali labai pasitarnauti diagnozuojant naujus koronaviruso atvejus.

„Jei žmonės, kurie yra paskiepyti nuo gripo, vis tiek turi gripo simptomų, labai tikėtina, kad tai nėra gripas, – teigė Helmholtzo infekcinių ligų tyrimo centro mokslininkas Gerardas Krause. – O tai padeda lengviau nuspręsti dėl tikslesnės diagnozės.“

Skiepijimas nuo gripo

Taigi, skiepai nuo gripo padeda susiaurinti diagnozės variantus, kai žmogui pasireiškia panašūs į gripą simptomai, tačiau dar neaišku, ar vakcinos turi kažkokį poveikį naujojo viruso elgesiui ir pavojingumui.

Deja, remiantis dabartinėmis mokslinėmis žiniomis, SARS-CoV-2 virusas, sukeliantis COVID-19, irgi yra priklausomas nuo sezonų. Tai turėtų pailginti šnarpšiančių ir kosėjančių žmonių eiles ligoninėse bei poliklinikose.

Žiemą peršalimo ligas sukeliantys virusai klesti, nes šaltas ir sausas oras yra tobulas jiems plisti, šaltuoju metų laiku yra sudėtingiau vėdinti patalpas.

Pasaulyje kasmet gripu suserga maždaug nuo 3 iki 5 mln. gyventojų. Šie virusai yra taip pat pavojingi ir gali privesti iki mirties. Skiepai nuo gripo kasmet turi būti kuriami iš naujo, nes virusas nuolat mutuoja. 

COVID-19 ir gripas vienu metu

Praktinių pavyzdžių, kai žmogui reikėjo tvarkytis ne tik su COVID, bet ir gripu, nėra daug. Labai tikėtina, kad, sergant gripu, šis virusas tik padėtų lengviau patekti į organizmą koronavirusui.

„Bendras imuninės sistemos nusilpninimas gripo metu gali padidinti tikimybę pasigauti SARS-CoV-2 infekciją“, – teigė G. Krause.

Tačiau kol kas dar nėra aišku, kiek pavojinga yra ši dviguba infekcija ir ką dėl jos galima padaryti. G. Krause laikosi nuomonės, kad mes turėtume apsisaugoti nuo visų trijų žieminių ligų – peršalimo, gripo ir COVID-19 atskirai. Jei esame peršalę, gulėjimas lovoje, šilta arbata ir vaistai nuo kosulio dažniausiai padeda kuo puikiausiai. Taip pat galime pasiskiepyti nuo gripo. Tačiau kaip tvarkytis su COVID-19?

Tikriausiai daugelis viliasi, kad jei jie pasigaus koronavirusą, jie prasirgs lengva forma su kuo mažiau pasireiškiančių simptomų. Tokiu atveju labai pasitarnauja rekomenduojamos higienos taisyklės, sumažinančios viruso pasigavimo tikimybę.

Būtent tos pačios higienos taisyklės, kurių yra siūloma laikytis dėl koronaviruso, taip pat padeda ir nuo gripo. Kuo mažiau mes turėsime kontakto su virusais, tuo bus didesnis šansas sumažinti bendrą ligos plitimą visuomenėje. Dažnas rankų plovimas ir kaukių dėvėjimas yra kelios iš esamų rekomendacijų. 

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite