Angle down Atgal

Ką svarbu žinoti apie regėjimo korekciją lazeriu?

Akys yra vienos iš svarbiausių mūsų jutiminių organų dalių be kurių išties sunku įsivaizduoti savo kasdienybę. Dažniausiai mes jas pamirštame palepinti ir suteikti bent kelias minutes poilsio. Akių poilsis yra ypatingai svarbus tiems, kurie nuolat darbuojasi su kompiuteriu, išmaniaisiais įrenginiais arba ten, kur reikia nuolat laikyti įtemptas akis. Vienas iš būdų, kaip susigrąžinti sveiką regą - jos korekcija lazeriu. Tai visiškai inovatyvi programa, kuri padeda išties atverti naujai akis!

Viskas labai paprasta!

Pirmiausia reikėtų paminėti, kad regos korekcijos procedūra lazeriu trunka vos tik apie 15 minučių! Šios procedūros metu, akių mikrochirurgas lazerio spindulio pagalba pakeičia susidariusį akies išgaubtumą. Spinduliai esantys lazeryje, pereina per akių optinę sistemą. Būtent tai reiškia, jog regėjimo sistema įsitvirtina taisyklingai tinklainėje, todėl pagerėja jūsų matymas. Procedūra lazeriu gali būti atliekama tiek trumparegiams, tiek toliaregiams bei net ir tiems, kas turi astigmatizmą. 

Faktas, kad jums iš karto niekas neatlikinės šios procedūros su lazeriu. Pradžioje jūsų gydytojas atliks akių tyrimus t.y. apžiūrės jūsų akies lęšiuką, rageną, įvertins regos nervo ir tinklainės būklę. Taip pat atliks ragenos topografinius tyrimus, nustatys vyzdžio diametrą ir akies refrakciją. Tik tuomet bus aptarti jūsų gauti tyrimai bei gydytojas paskirs jums tinkamą gydymą. Akių korekcija yra visiškai nepavojinga procedūra, atvirkščiai, ji suteikia jums galimybę nebenešioti akinių arba lęšių!

Ar galima procedūra lazeriu, jeigu nuolat nešioju stiprius akinius?

Nesijaudinkite, net jeigu nešiojate itin stiprius akinius, regėjimo korekcija yra galima. Tai reiškia, kad šią procedūrą gali atlikti net ir tie, kurie turi didelio laipsnio trumparegystę t.y. žmonės, kurių refrakcija yra minus 6 dioptrijos. Ji įmanoma net tada, kai turite ir nešiojate minus 12 dioptrijų akinius! 

Vienas iš svarbiausių lazerinės procedūros reikalavimų yra tokių, kad akies ragena turi būti pakankamo storio. Kuo yra didesnė refrakcijos yda, tuo daugiau ragenos audinio teks išgydyti.

Svarbu yra tai, kad nebūtų jokių ektazinių ragenos pakitimų, keratokonuso bei kitų akies struktūros pažeidimų. Galutinis atsakymas ir leidimas procedūrai lazeriu yra visiškas akių ištyrimas.

Ar lazerinė procedūra gali turėti šalutinį poveikį?

Jokia čia paslaptis, kad visos operacijos turi komplikacijų. Ne išimtis ir lazerinės procedūros, tačiau svarbu pabrėžti, kad tai pasireiškia itin retu atveju. Faktas, kad galimos komplikacijos egzistuoja tiek operacijos, tiek pooperaciniu metu. Nutikus tokiam atvejui, galimos net papildomos korekcijos su lazeriu.
Labai svarbu pasirinkti kvalifikuotą chirurgą, nes netinkamai ištyrus pacientą bei atliekant procedūrą esant silpnai ragenai - gali sukelti patologinį ragenos išplonėjimą. Kad apsisaugoti nuo šios komplikacijos yra naudojama priešoperacinė diagnostinė įranga ir tinkamas tyrimų įvertinimas. Tiksli diagnostika padeda nustatyti net ir pradinius patologinius pakitimus, o tai reiškia, kad procedūra yra planuojama tik tiems pacientams, kurių ragenos stangrumas ir storis yra saugūs šiai lazeriniai procedūrai. 

Pats pooperacinis laikotarpis visiems pacientams būna skirtingas. Tiesa, kartais reikia naudoti paskirtus pooperacinius lašus arba gydyti uždegimines reakcijas (šitas atvejis išties yra labai retas). Viskas yra išvengiama, jeigu pacientas yra akylai stebimas po lazerinės procedūros. 

Jeigu gydoma didesnio laipsnio trumparegystė arba toliaregystė, gali būti, jog prireiks antrojo operacinio etapo. Operacijos metu yra sustiprinamas gydymo efektas lazeriu. Šis atliekamas praėjus 3 arba 6 mėnesiams po pirmosios procedūros. Reikėtų žinoti tai, kad regos korekcijos ar jos galimos komplikacijos, nesukelia apakimo! Šiuolaikinės ir inovatyvios technologijos yra pritaikytos atrinkti tinkamus pacientus, kuriems būtina ši procedūra. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite