Angle down Atgal

Ką reikia žinoti apie išperkamąją nuomą?

Kiekvienos šeimos siekis – turėti savo nuosavus namus. Deja, ne visi gimė po laiminga žvaigžde, ne visiems pavyko gauti būstą, neįdedant pastangų, sulaukti palikimo ar brangios dovanos nuo tėvų. Tokiais atvejais daugeliui atrodo, kad liko tik dvi išeitys: visą gyvenimą nuomotis namus iš kito žmogaus arba imti būsto paskolą ir būti ilgai įsipareigojusiems bankams.

Bet tiesa ta, kad yra ir trečias būdas, apie kurį žino dar ne visi arba tos žinios labai miglotos. Tai yra išperkamoji nuoma.

Būstas su išperkamąja nuoma – tai jūsų namai, už kuriuos mokate nuomą, bet ilgainiui išsiperkate patalpas ir jos tampa jūsų nuosavybe. Čia, skirtingai, nei kalbant apie įprastą nuomą, pinigai „nenueina vėjais“. Kiekvieno mėnesio įmokos artina jus prie tos dienos, kada namai teisiškai priklausys tik jums.

Vienintelis minusas – tai kaina. Paprastai išperkamoji nuoma, kaip paslauga, rinkoje yra šiek tiek brangesnė, nei mums įprastų patalpų nuoma. Bet gera žinia ta, jog galite bet kada pagreitinti išsipirkimo procesą, mokėdami arba didesnes mėnesines įmokas arba įnešę daugiau pradinio kapitalo.

Butai išperkamąja nuoma Lietuvoje pradėti siūlyti tik nuo 2015 metų. Pasiūla kol kas dar nedidelė, nes daugeliui tai naujovė ir, kaip žinome, ne visi individualūs savininkai džiugiai priima naujoves. Yra daug skeptikų, bet didėjanti būstų pasiūla vis dėlto rodo, kad šis progresas į lietuvių gyvenimus nors ir po truputį, bet įsilieja gana stipriai.

Išperkamoji nuoma Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose: ką svarbu žinoti?

Išperkamieji butai ir kitos patalpos gali būti jūsų. Tačiau, prieš priimant galutinį sprendimą dėl tokios paslaugos reikalingumo, labai rekomenduojama pasikonsultuoti ne tik su nekilnojamo turto analitikais, bet ir su tokias paslaugas teikiančiomis įmonėmis.

Kiekvienas interesantas turi skirtingas pajamas, galimybes ir norus. Pirmiausia labai svarbu tiksliai žinoti savo poreikius ir tik tada kreiptis dėl konsultacijos. Jums bus pasiūlyti tik asmeniškai priimtiniausi ir geriausi būsto variantai.

O prieš atvykdami į konsultaciją, atlikite šiek tiek namų darbų ir susipažinkite daugiau su pačiais svarbiausiais išperkamosios būsto nuomos faktais:

  • šią paslaugą dažniausiai renkasi tie žmonės, kurie finansiškai gali mokėti už nuomą, bet nenori to daryti veltui. Taip pat jie nenori būti ilgam įsipareigoję bankams, todėl imti būsto paskolas ir taip įsigyti namus nėra jų siekis. Tokie asmenys paprastai jau nuomojasi būstą ir dėl kasmėnesinių išlaidų vargiai gali susitaupyti pinigų pradiniam banko įnašui. Išperkamoji nuoma atveria naują galimybę – nuomotis būstą tam tikrą laiką, mokėti atitinkamus mokesčius ir suėjus terminui įsigyti tuos namus;

  • daugelį atbaido didesnės nei įprastai tokios paslaugos būsto nuomos kainos. Bet daug kam dar yra nežinomas faktas, kad mokant tą sumą tuo pačiu kaupiamas ir pradinis įnašas;

  • rekomenduojama rinktis atsakingas tokias paslaugas teikiančias bendroves. Labai atidžiai skaitykite sutartis. Pastaruoju metu žmonės tikrai džiaugiasi tokiu tarpininkavimu, nes taip užtikrinamos geresnės garantijos, nei, kad savarankiškas tokios paslaugos ieškojimas;

  • butai išperkamąja nuoma siūlomi tam tikrose įmonėse, kurios įsipareigoja pasirinktas patalpas leisti išsipirkti tik jums. Taip pat galite iš karto ten apsigyventi. Kartais net suteikiama galimybė įrengti būstus pagal individualius kliento poreikius. Už jus sutvarkomi visi teisinių procesų dokumentai, todėl nereikia jaudintis bei narpliotis įvairiose biurokratizmo pinklėse;

  • jeigu iš įmonės siūlomų butų nerandate sau tinkamo varianto, jūs galite išsirinkti būstą ir patys savarankiškai nurodyti jį tarpininkaujančiai bendrovei. Ji bus įpareigota tartis su būsto savininkais bei pasiūlyti abejoms pusėms palankias paraiškas.


Remiamas turinys 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite