Angle down Atgal

Ką reikėtų žinoti apie buitinių nuotekų šalinimo sistemą?

Buitinių nuotekų šalinimo būdas dar turi būti numatytas techninio projekto rengimo metu (šis etapas yra privalomas). Remiantis sklypo topografinės nuotraukos bei hidrogeologinių tyrimų duomenimis, nustatomas gruntinio vandens lygis, jo sudėtis (molingas, smėlingas) ir taip parenkamas optimalus buitinių nuotekų šalinimo sistemos variantas. 

Kas yra nuotekų kaupimo rezervuarai?

Pagrindiniai reikalavimai, kurie yra taikomi nuotekų kaupimo rezervuarų įrengimui - patikima jų hidroizoliacija, natūralus vėdinimas bei patogus privažiavimas išsiurbti, išvežti rezervuarų esamą turinį. Kokybiškai įrengti ir lengvai eksploatuojami kaupimo rezervuarai nedaro jokio neigiamo poveikio aplinkai. Tiesa, kai kaupimo rezervuarai yra nesandarūs arba neturi dugno, tuomet vyksta nuolatinis nuotekų sunkimasis į gruntą ir į kitus požeminius vandenis. Na, o kai sklype įrengtas šachtinis šulinys (ar kitas nedidelis vandens telkinys/gręžinys), tuomet taršos poveikis tampa pavojingas ir žmogaus sveikatai. Būtent dėl šių priežasčių, kaupimo rezervuarus reikia įsigyti tik iš patikimų gamintojų!

Kas yra biologinio valymo įrenginiai?

Nuosaviems namams optimaliausias variantas įsirengti tokius valymo įrenginius, kurie išvalytų nuotekas ir tik tada viską paleistų į gruntą. Buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginiai statomi su išleidimu į gruntą per infiltracijos šulinius. Šie šuliniai statomi iš gelžbetoninių perforuotų žiedų, o jų viduje yra suformuojama įkrova iš atitinkamos frakcijos plauto smėlio, žvyro ir skaldos. 

Nuotekų siurblinės

Buitinių nuotekų siurblinės yra skirtos buitinių ir gamtinių nuotekų perpumpavimui. Jas dažniausiai montuoja nuotekų perpumpavimui iš patalpų, kurios yra žemesniame lygyje nei kanalizacijos tinklai. Siurblinės statomos iš tam tikrų gelžbetonio elementų arba plastmasinių - polipropileno, stiklo pluošto, talpų. Nuotekos surenkamos iš plautuvių, tualetų, dušų, praustuvių, skalbimo mašinų ir pan. Jų perpumpavimui į kanalizacijos tinklus, montuojamas mažų gabaritų specialios siurblinės. Šių siurblinių talpa būna nuo 20 iki 500 litrų. 

Jeigu kyla klausimų, vertėtų pasitarti su specialistais, kurie įrenginės jūsų nuotekų sistemą. Taip pat visada galite kreiptis į Aplinkos ministeriją, kuri visada atsakys, kas yra ekologiška, o kas kenkia gamtai. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite