Angle down Atgal

Ką būtina žinoti apie kompiuterinius virusus ir antivirusines programas

Lygiai kaip būdami nusilpusio imuniteto galime nesunkiai pasigauti ore tykančius virusus ir susirgti, taip ir neapsaugoti mūsų kompiuteriai nesterilioje, kenkėjiškų elementų turinčioje interneto aplinkoje gali bet kurią akimirką apsikrėsti virusu, kuris parazitiškai sunaikintų mūsų svarbius failus ar atvirkščiai – įrašytų nepageidaujamų programų, kurios išplatintų mūsų kompiuteriuose saugomus duomenis internete. Na, o blogiausia, ką gali padaryti kompiuteriniai virusai – tai negrįžtamai sugadinti visą jo sistemą.

Kompiuterių virusai ir jų veiksmai kompiuteryje gali būti patys įvairiausi. Nors dažnai skirtingais virusais siekiama panašių tikslų (sugadinti kompiuterį arba panaudoti jame saugomą informaciją), įvairios kenkėjiškos programos gali šių tikslų siekti įvairiais būdais. Tarkime, garsieji „Trojan“ virusai visai kaip Senovės Graikų mite apsimeta kokia nors nekalta programa ir kompiuterio savininkui nė neįtariant sėkmingai patenka į kompiuterį atlikti kenkėjiškų darbelių. Šie virusai vieni geriausių slėpikų – juos atrasti tarp visų kompiuterio elementų yra itin sudėtinga.

Kiti virusai gali apsimesti netikromis antivirusinėmis programomis, arba paprasčiausiai trikdyti žmogaus darbą kompiuteriu neleidžiant visavertiškainaudotis jo programomis. Pastaruoju atveju į kompiuterio ekraną nuolatos iššoka pranešimai, kuriuose teigiama, kad virusas pasišalins iš kompiuterio sumokėjus nurodytą išpirką. Tai tik keli iš dažnai pasitaikančių kompiuterinių virusų, apimančių nuo to neapsisaugojusius naršytojus. Norint iš anksto išvengti tokių kibernetinių atakų ir užtikrinti savo failų saugumą bei sklandžią kompiuterio sistemos veiklą, visiems kompiuterių savininkams būtina pasirūpinti apsaugos priemonėmis – antivirusinėmis programomis.

Priklausomai nuo viruso ar kenkėjiškos programos taikomos ir atitinkamos apsaugos nuo jų priemonės. Antivirusinės programos veikla pagrįsta įdėmiu kompiuterio sistemos stebėjimu. Kiekvienas procesas ir operacija, kurią atlieka kompiuterio savininkas, yra peržiūrimas antivirusinės programos, kuri paprasčiausiai užfiksuoja lyg iš niekur sistemoje atsiradusius kenkėjiškus elementus ir juos sunaikina. Kai kuriais atvejais sumanesni naujos kartos virusai apeina kompiuteryje instaliuotos antivirusinės programos skydą ir vis tiek pažeidžia kompiuterio sistemą ar jame saugomus duomenis. Tokiu atveju kreipiamasi į specialistą, kuris atliktų sudėtingą analitinį valymą visose kompiuterio kertelėse arba perrašytų operacinę sistemą. Jeigu kompiuteryje yra labai svarbių duomenų ir failų, kurių nenorite prarasti, tik specialistas padės išvalyti Jūsų kompiuterį nuo kenkėjiškųprogramų kartu apsaugojant svarbius failus.

Nors neįmanoma žinoti, kur gali tykoti kompiuteriniai virusai, yra išskirtos universalios prevencijos priemonės, kurios viruso patekimo į kompiuterį riziką gali sumažinti kelis kartus:

  • naudojimasis tik legaliomis programomis. Piratinėse įvairių programų ar operacinių sistemų versijose neretai būna spragų, kurias lengvai išnaudoja kenkėjiškos programos. Legaliai įsigytos programos turi tvirčiausią įmanomą apsaugą;
  • reguliarus operacinės sistemos atnaujinimas. Nors savaime atsinaujinančios operacinės programos kartais užima mūsų laiką, žinokite, kad kartu su atnaujinimais atsiunčiama ir apsauga nuo naujausių virusų;

Atsargiai naršykite internete ir po savo el.pašto dėžutę. Labai dažnai virusai į kompiuterius patenka atidarius el.laišką. Net ir iš pažįstamų gavėjų gauti laiškai būna apkrėsti virusais, tad gerai įsitikinkite prieš atidarydami kiekvieną įtartiną el.laišką. Taip pat venkite lankytis nepatikimuose interneto puslapiuose;

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite