Angle down Atgal

Juventiečių STEAM bandymai

Baigiamajai STEAM veiklai Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 3a klasė skyrė visą dieną: mokiniai susitarė, kas kokį bandymą pristatys, kas dirbs individualiai, kas poroje, kokios bus bendros visos klasės veiklos.

Kadangi pražydo narcizai ir tulpės, vaikai bandė pakeisti jų žiedų spalvą. Viskas buvo puiku: į mėlyną rašalą įmerktas narcizas pražydo mėlynai, į geltoną - geltonai, į raudoną - raudonai, į žalią - žaliai. Labiausiai nustebino geltona tulpė, įmerkta į mėlyną rašalą. Ji nusidažė žaliai.

Dominyka savo bandymą atliko namuose, padarydama vaizdo įrašą. Juk laukti klasėje, kol kiaušinis, įmerktas į actą taps guminiu, labai ilgu. Kamilė bandymą taip pat nufilmavo, parodydama, kaip triukšmas ar garsi muzika sukelia bangas, kurios į orą pakelia popieriaus skiauteles.

Buvo proga prisiminti, kaip rūgštis veikia dantukus. Ugnės „guminis“ kiaušinis, mirkęs šiame skystyje, turėjo tokią paklausą, kad jau nebeaišku, kieno rankose jis sukiužo...

Paulius įrodė, kad greičiau įkaista žemė nei smėlis. Gabija demonstravo lavos lempą. Elzė Č. aiškinosi, kodėl sūriame vandenyje neskęsta kiaušinis, Amelija - kaip pražysta popierinės gėlės. Vytautas mėgavosi magneto poveikiu, Agota klasę vedėsi į mokyklos rūsį, kad vaikai prožektoriaus pagalba pamatytų, kaip plaukioja medūza. Justino atliktas bandymas įrodė, kokia stipri ugnis ir kaip ją veikia vanduo.

Bandymą atliekant Markui ir Domantui, trečiokai įsitikino, koks pavojingas nikotinas ir kaip jis kenkia žmogaus plaučius. Bandymui reikėjo ne tik degtukų, bet ir cigarečių. Todėl klasė keliavo į mokyklos kiemą... Mokytoja Aurelija džiaugėsi, kai berniukai paprašė pagalbos uždegant cigaretę (vaikai pasidomėjo, kurį galą reikia degti).

Tokia atliktų bandymų gausybė parodė, kiek daug žinių turi trečiokai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite