Angle down Atgal

Jurbarko rajone pradedamas antras vakcinacijos etapas

Šiandien Jurbarko rajone pradedamas antrasis skiepijimo vakcina nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) etapas – VšĮ Jurbarko ligoninės darbuotojai, kurie buvo paskiepyti 2020 m. gruodžio 29 d. gaus antrą vakcinos dozę. 54 dozės šiandien į Jurbarką bus pristatytos iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų.

2020 gruodžio 29 d. pirmieji Jurbarke buvo paskiepyti su COVID-19 liga sergančiais pacientais dirbantys Jurbarko ligoninės sveikatos priežiūros specialistai. Pirmajame etape paskiepyti 55 šios įstaigos darbuotojai, o antras skiepijimas galimas praėjus 21–28 dienomis po pirmojo skiepo atlikimo. Jei asmuo suserga COVID-19 liga, tokiu atveju antru skiepu jis neskiepijamas atidedant vakcinavimą 90 dienų nuo diagnozės nustatymo datos.

Imunitetas nuo COVID-19 ligos susiformuoja tik pasiskiepijus pagal visą skiepijimo schemą dviem dozėmis ir praėjus ne trumpiau kaip savaitei po paskiepijimo antrąja vakcinos doze. Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad asmenys, kurie buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 ligos doze ir dar neturi pilnaverčio susiformavusio imuniteto, privalo laikytis visų reikalavimų ir atsargumo priemonių – dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo, rankų higienos ir kt. Šie reikalavimai yra privalomi ir pasiskiepijus antrąja vakcinos doze.

Jurbarko rajone pirmąja vakcina iš viso paskiepytas 541 asmuo.

2021 m. sausio 9 d. VšĮ Jurbarko ligoninė gavo antrąją vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) siuntą, kurioje buvo 96 dozės. Jomis buvo paskiepyti 96 darbuotojai.

VšĮ Jurbarko rajono pirminės sveikatos priežiūros centras gavus 390 vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) dozių skiepijimą pradėjo 2021 m. sausio 13 d. Laikantis nustatytos skiepijimo vakcina prioritetinių gyventojų grupių eilės, visos vakcinos buvo panaudotos per 3 dienas.

 Vakcina nuo koronaviruso neskiepijami asmenys, kuriems per pastaruosius tris mėnesius buvo nustatyta COVID-19 liga, išskyrus tuos atvejus, kai prieš skiepijimą SARS-CoV-2 anti-S ir (ar) anti-RBD IgG antikūnai yra neigiami (tarp nustatytos COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) ir antikūnų tyrimo turi praeiti ne mažiau kaip 3 savaitės). Taip pat neskiepijami asmenys, kuriems prieš skiepijimą SARS-CoV-2 anti-S ir (ar) anti-RBD IgG antikūnai yra teigiami.

Vakcinacija organizuojama ir vykdoma vadovaudamasis sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakyme Nr. V-3006 nustatyta skiepijimo vakcina prioritetinių gyventojų grupių eilės tvarka. Prioritetinės grupės skiepijamos paeiliui, pradedant nuo aukščiau esančios, o kitą prioritetinę grupę galima pradėti skiepyti tik užtikrinus, kad turimomis COVID-19 vakcinos atsargomis bus paskiepyti tuo metu skiepijamos prioritetinės grupės asmenys arba kai dėl objektyvių priežasčių neįmanoma laiku paskiepyti visų aukščiau esančios prioritetinės grupės asmenų ir delsimas pereiti prie kitos prioritetinės grupės būtų neracionalus ir nepateisinamas.

Sergamumo rodikliai Jurbarko rajone palaipsniui stabilizuojasi.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento Jurbarko skyrius informuoja, per praėjusią savaitę (sausio 11-17 dienomis) Jurbarko rajone registruotas 21 infekcijos atvejis. Per vakar (sausio 18 d.) patvirtintas 1 susirgimas.

Jurbarko rajono savivaldybėje šiuo metu serga 294 asmenys, mirė - 23, pasveiko - 623.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite