Angle down Atgal

Jurbarke – nauji sporto įrengimai

2019 metais Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai paskelbus kvietimą teikti paraiškas sporto projektams, finansuojamiems Sporto rėmimo fondo lėšomis, Jurbarko rajono savivaldybės administracija pateikė paraišką sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimui. Sulaukus teigiamo paraiškos įvertinimo, projekto įgyvendinimui buvo skirtas bendras 51 000,00  Eur finansavimas. Iš jų 44 000,00 Eur buvo skirta iš Sporto rėmimo fondo, 7 000,00 Eur skirta iš savivaldybės biudžeto.

Įgyvendinus šį projektą keturiose Jurbarko miesto vietose: Jaunimo parke, Muitinės gatvėje prie socialinio būsto, aikštelėje prie riedlenčių parko bei gyvenamųjų namų kvartale, kurį juosia Dariaus ir Girėno, Vasario 16-osios, Ugniagesių ir Donelaičio gatvės, įrengti lauko sporto įrengimai. Dalis jų yra skirti žmonėms su negalia. Vyresnio amžiaus vaikams ir jaunimui sudarytos sąlygos laisvalaikį praleisti sportuojant: lauko sporto įranga įrengta atvirose miesto erdvėse, todėl yra lengvai prienama bet kuriuo metu. Įrengimų vertė, kuriuos įrengė UAB „Klaipėdos atletas“ – 46 990,00 Eur.

Jaunimo parke įrengtos lygiagretės, skersinių kompleksas bei treniruoklis skirtas negalią turintiems žmonėms.

Gyvenamųjų namų kvartale, kurį juosia Dariaus ir Girėno, Vasario 16-osios, Ugniagesių ir Donelaičio gatvės, įrengtas multifunkcinis sporto įrengimas, kurį sudaro 12 skirtingų lauko treniruoklių. Šį treniruoklių kompleksą sudaro 4 skersiniai, pilvo preso, irklavimo, vertikalios traukos, krūtinės preso treniruokliai, laipteliai, suktukas, žingsniuoklis ir balansavimo platforma. Treniruoklis pritaikytas žmonėms su negalia. Šalia įrengtas laipiojimo kompleksas skirtas 5-12 m. amžiaus vaikams.

Aikštelėje prie riedlenčių parko įrengtas treniruoklis skirtas žmonėms su negalia, kurį sudaro gimnastikos elementų kompleksas, kojų, pečių, rankų treniruokliai. Šalia įrengta laipynė vaikams.

Muitinės gatvėje prie socialinio būsto įrengtas kojų tiesimo, krūtinės preso ir pečių traukos treniruoklis bei daugiafunkcinė laipynė vaikams.

Per dvejus metus Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra, visoje Lietuvoje finansuota beveik 700 projektų. Iš jų beveik 100 – projektai, skatinantys žmonių su negalia fizinį aktyvumą. Sporto rėmimo fondo tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite