Angle down Atgal

Jurbarke įrengta nauja pėsčiųjų perėja

Nauja perėja, apšviesta ir pritaikyta žmonių su negalia poreikiams, įrengta Jurbarko mieste, Dariaus ir Girėno gatvėje, ties prekybos centru „Norfa“. Atsiradus prekybos centrui, automobilių ir pėsčiųjų eismas šioje vietoje tapo daug intensyvesnis, todėl nuspręsta atsižvelgti į gyventojų prašymą užtikrinti saugų, ypač jų vaikų, perėjimą per gatvę. Naujoji perėja įrengta Savivaldybės biudžeto lėšomis, prie įrengimo darbų prisidės ir prekybos centras „Norfa“

„Kelias ties prekybos centru priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), todėl Savivaldybės administracijai teko atlikti nemažai procedūrų, kol buvo gautas leidimas pėsčiųjų perėjai įrengti. Tikiu, kad nauja infrastruktūra pagerins eismo saugumą šioje gatvės atkarpoje. Žinoma, saugumą lemia ir patys vairuotojai, kurie turėtų atidžiau stebėti ne tik pačią pėsčiųjų perėją, bet ir tai, kas yra aplink ją. Ypač tose vietose, kur yra mokyklos, darželiai“, – sako Savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Dar 2019 m. spalio mėnesį Jurbarko rajono Eismo saugumo komisija kreipėsi į LAKD dėl pėsčiųjų perėjos įrengimo, tačiau leidimo negavo, nes jų planuose nenumatyta įrengti naujų pėsčiųjų perėjų, kol pagal reikalavimus, nebus sutvarkytos visos esamos perėjos. Dėl šios priežasties perėją pasiūlyta įrengti iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

Savivaldybės administracija parengė sprendimo projektą dėl pritarimo bendradarbiavimo sutarčiai su LAKD, kuriam Taryba pritarė 2020 m. sausio 30 d. posėdyje. Bendradarbiavimo sutartis, kuria Savivaldybė įsipareigojo parengti pėsčiųjų praėjimo per kelią organizavimo priemonės paprastojo remonto projektą ir jį įgyvendinti, pasirašyta 2020 m. kovo 16 d. LAKD įsipareigojo derinti projektą ir skirti techninę priežiūrą jo įgyvendinimui.

Tais pačiais metais Savivaldybės administracija vykdė paprastojo remonto projekto pirkimą, tačiau paslaugą pavyko nupirkti tik iš trečio karto – 2020 m. lapkričio mėnesį, nes iki to laiko nebuvo gauta pasiūlymų iš projektuotojų. Projektavimo ir derinimo darbai vyko iki 2021 m. vasario mėnesio, o dėl sumažinto finansavimo projekto įgyvendinimo pirkimas buvo nukeltas į šių metų antrąjį pusmetį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite