Angle down Atgal

Judrioje Smėlynės gatvėje ketinama drausti statyti automobilius

Panevėžio vietos bendruomenė „Už upės“ surengė susitikimą, kuriame be kitų problemų – atliekų deginimo, šiukšlių konteinerių, aptartas ir automobilių parkavimo problemos Smėlynės ir aplinkinėse gatvelėse.

Iki 9 val. mokėti nereikės

Panevėžio miesto tarybos Bendruomenių, socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas Rimantas Narkūnas teigė, kad su bendruomenės atstovais dar kalbėta, jog rytinių šv. Mišių Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje metu, už automobilių parkavimą M. Tiškevičiaus gatvėje abipus bažnyčios, mokestis nebūtų imamas.

„Derinama, kad mokestis už automobilių parkavimą būtų pradėtas skaičiuoti nuo 9 val. Žmonės atvažiuoja į rytines mišias, laidotuves, o susijaudinę užmiršta sumokėti mokestį. Tokia praktika yra Europos valstybėse, todėl, manau, gali būti taikoma ir Panevėžyje“, – aiškino R. Narkūnas ir tvirtino, kad toks siūlymas bus pateiktas svarstyti miesto Tarybai.

Planuose – nemokama automobilių parkavimo vieta

Pasak R. Narkūno, kitas svarbus klausimas – automobilių parkavimas Smėlynės gatvėje ir šios gatvės prieigose.

„Smėlynės gatvėje automobilių parkavimas – mokamas. Todėl automobilių savininkai ieško vietų, kur galima statyti mašinas ir nereiktų mokėti už jų parkavimą. Visos mažosios gatvelės šalia Smėlynės gatvės užgrūstos automobiliais, o vietiniai gyventojai negali pravažiuoti ar net patekti į savo namus“, – pasakojo R. Narkūnas ir tęsė:

„Manau, kad šią problemą galima išspręsti. Planuojama įrengti automobilių stovėjimo aikštelę buvusio lopšelio-darželio teritorijoje, šalia Smėlynės ir Trumposios gatvių sankryžos. Įrengus šią aikštelę nebeliks stovinčių automobilių gatvelėse Smėlynės gatvės prieigose ir pačioje Smėlynės gatvėje. Atlikus šiuos darbus, bus galima Smėlynės gatvėje pastatyti kelio ženklą „Stovėti draudžiama“. Tokie ženklai išsprendė problemas Klaipėdos ir Nemuno gatvėse.“

Planuoja įrengti kitąmet

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga naujienų portalui JP patvirtino, kad vietoje buvusio lopšelio-darželio Smėlynės ir Trumposios gatvių sankryžoje planuojama įrengti automobilių stovėjimo aikštelė.

„Tokie planai yra. Tik reikia atlikti projektavimo darbus, suplanuoti lėšas ir įrengti aikštelę. Dabar dar negaliu pasakyti, kokio ji dydžio bus. Tačiau, manau, kad kitąmet gal jau tokią aikštelę turėsime. Beje, joje automobiliai bus parkuojami nemokamai“, – sakė D. Vadluga ir pridūrė:

„Šiandien dar negaliu pasakyti, kada Smėlynės gatvėje atsiras kelio ženklas draudžiantis stovėti automobiliams. Visus darbus būtina atlikti kompleksiškai. Kai bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, tuomet ir apie kelio ženklą galvosime. Beje, bus svarstoma neapmokestinti automobilių stovėjimo darbo dienomis iki 9 val. M. Tiškevičiaus gatvėje šalia Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite