Angle down Atgal

JT patvirtina: 2021-ieji yra tarp septynerių karščiausių per istoriją metų

Pastarieji septyneri metai buvo karščiausi per visą stebėjimų istoriją, o 2021-aisiais pasaulio temperatūra išliko aukšta nepaisant klimato reiškinio „La Nina“ vėsinančio poveikio, trečiadienį patvirtino Jungtinės Tautos.

„Šilčiausi septyneri metai buvo nuo 2015-ųjų“, – sakoma JT  Pasaulio meteorologijos organizacijos (PMO) pareiškime.

Ir nors didelę 2021-ųjų dalį pasaulio dėmesį kaustė antras per dvejus metus reiškinys „La Nina“, praėję metai vis tiek yra tarp septynerių šilčiausių metų per stebėjimų istoriją, nurodė PMO.

„Vienas po kito ėję „La Nina“ įvykiai reiškia, kad 2021-aisiais šiltėjimas buvo santykinai mažiau išreikštas, palyginti su ankstesniais metais. Vis dėlto 2021-ieji vis tiek buvo šiltesni už ankstesnius „La Nina“ paveiktus metus“, – pareiškime pabrėžė PMO vadovas Petteri Taalasas (Pėteris Talasas).

Tai, pasak jo, rodo, kad „bendras ilgalaikis šiltėjimas dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų... dabar yra daug didesnis nei vidutinės pasaulio temperatūros varijavimas įvairiais metais dėl natūraliai atsirandančių klimato veiksnių“.

„La Nina“ yra didelio masto paviršiaus atvėsimas Ramiojo vandenyno pusiaujo srities centrinėje ir rytinėje dalyse, turintis didelių pasekmių orams visame pasaulyje.

Šis reiškinys, paprastai veikiantis priešingai nei temperatūrą didinantis klimato reiškinys „El Nino“, paprastai stebimas kas dvejus–septynerius metus, bet nuo 2020-ųjų vyko du kartus.

PMO savo išvadas padarė apjungusi šešias svarbiausias tarptautines duomenų bazes, įskaitant Europos Sąjungos stebėjimo programos „Copernicus“ (C3S) ir JAV Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (NOAA), praėjusią savaitę paskelbusios panašias išvadas, duomenis.

Duomenys parodė, kad vidutinė pasaulinė temperatūra 2021-aisiais buvo maždaug 1,11 Celsijaus laipsnio didesnė už temperatūrą iki pramonės revoliucijos, 1850–1900 metais.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite