Angle down Atgal

Joniškyje lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis

Lapkričio 8 d. Joniškio rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir ministerijos atstovai. Susitikimo metu susipažinta su socialinėmis šalies aktualijomis, pristatyta Joniškio rajono socialinė aplinka, vykdomos priemonės ir ateities planai.

Ministras L. Kukuraitis susitiko su Joniškio rajono savivaldybės meru Vitalijumi Gailiumi, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičiene, mero patarėja Inga Karbauskiene, administracijos direktore Vale Kulvinskiene, Savivaldybės administracijos, Užimtumo tarnybos bei kitais socialinėje srityje dirbančiais atstovais.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras pristatė artimiausias ministerijos veiklos kryptis ir gaires, viena iš prioritetinių krypčių – skurdo mažinimas. „Socialinėms reikmėms skiriama didžioji dalis apie 60 proc. biudžeto prieaugio, ypač kreipiamas dėmesys didžiausio skurdo rizikos grupėms – vaikams, neįgaliesiems ir senjorams, tad, šioms grupėms stengiamasi skirti daugiau finansavimo“, – kalbėjo L. Kukuraitis ir atkreipė dėmesį, jog per pastaruosius dešimt metų žmonės daugiau naudojasi socialinėmis paslaugomis, ypač išaugęs yra poreikis globai, auga ir finansavimo poreikis.

Su susitikimo dalyviais aptarti ateinančių metų laukiantys iššūkiai ir planai, numatomos pensijų augimo perspektyvos mažiausias pensijas turintiems. Susitikimo metu aptartos neįgaliųjų užimtumo skatinimo ir jų integracijos į darbo rinką galimybės, bendruomeninių paslaugų svarba, nevyriausybinių organizacijų stiprinimo bei kitos aktualijos.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Laima Klemienė pristatė socialinės paramos struktūrą ir perspektyvas Joniškio rajono savivaldybėje, socialines paslaugas teikiančių įstaigų tinklą, vykdomus projektus ir priemones.

Taip pat aptartos išlaidos, tenkančias socialinei paramai ir paslaugoms 2017–2019 m. Diskutuota aktualiais socialinio būsto plėtros, bedarbių užimtumo, integralios pagalbos projekto pratęsimo, budinčių globotojų darbo apmokėjimo, psichikos negalios ir neveiksnių asmenų globos klausimais.

Po pasitarimo ministras ir rajono vadovai vyko į Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro organizuojamą respublikinį neįgaliųjų saviraiškos festivalį „Muzikinė paukštė 2019“, kur pasveikino renginio dalyvius bei organizatorius, pasidžiaugė jų bendruomeniškumu, kūrybiškumu bei gražiomis iniciatyvomis.

Apsilankyta Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje, direktorius Tomas Armonavičius supažindino su mokyklos Dienos užimtumo centro bendruomene bei centro veikla. Taip pat aplankyti naujai įrengti Jurdaičių socialinės globos namų grupinio gyvenimo namai, kuriuose svečius pasitiko direktorė Adelė Pociuvienė.

Susitikimo metu joniškiečius atstovavęs Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius padėkojo Socialinės apsaugos ir darbo ministrui L. Kukuraičiui atsiliepusiam į kvietimą apsilankyti Joniškyje. Ministrą lydėjo ministerijos vyriausioji patarėja vaikų klausimais Daina Urbonavičienė, ministro patarėja Gaila Matulytė ir patarėjas kovos su korupcija klausimais Nėrijus Kisielius.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite