Angle down Atgal

Jonavos viešajame transporte konfliktų su nepilnamečiais išvengiama

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) Jonavoje rajone surengė susitikimą su viešojo transporto bei kontrolę vykdančios įmonės atstovais ir aptarė veiksmus, pastebėjus galimą vaiko teisių pažeidimą.

Vaiko gynėjai atkreipia dėmesį, kad su vaiku bet kokioje situacijoje turi būti elgiamasi pagarbiai, nesukeliant jam neigiamų emocijų ir nežeminant orumo.

Kaip informavo Jonavos rajono savivaldybės atstovai, pagal galiojančią tvarką, mokiniai gali naudotis viešuoju transportu pateikdami tik mokinio pažymėjimą. „Autobusų parko direktorius patikino, kad konfliktinių situacijų su nepilnamečiais vengiama, problemas stengiamasi spęsti taikiai. O dažniausiai pasitaikantys nesusipratimai, kai užmirštama prasitęsti pažymėjimą ir naudojamasi jau nebegaliojančiu“, – kalbėjo Kauno apskrities VTAS patarėjas Jonavos rajone Elegijus Laimikis.

Susitikimo metu pabrėžta, kad nepaisant nesusipratimų, nepilnamečiai vis tiek yra nuvežami iki jiems reikalingos stotelės, anksčiau neišlaipinami. Nebegaliojantį pažymėjimą vairuotojai perduoda Švietimo, kultūros ir sporto skyriui, pateikia informaciją mokyklai.

„Vairuotojams nuolat primenama, kaip bendrauti su nepilnamečiais, kaip aiškintis nepatogias situacijas, kad nepažeistų vaiko teisių“, – kalbėjo Autobusų parko vadovas Otaras Urbanas.

Apibendrindamas susitikimą E. Laimikis dar kartą priminė, kad vairuotojai bei kontrolę vykdantys darbuotojai atlikdami savo pareigas vadovautųsi prioritetinėmis nepilnamečių vaikų apsaugos nuostatomis, elgtųsi pagarbiai. Pastebėję galimus vaiko teisių pažeidimus – informuotų Vaiko teisių apsaugos skyrių arba policiją. Jeigu kiltų atvejų, kuomet nepilnametis asmuo neturi dokumento ir amžiui nustatyti yra vežamas į Policijos komisariatą, užtikrintų ir tėvų dalyvavimą.

„Turime neužmiršti, kad vaikai daug jautriau nei suaugusieji reaguoja į situacijas, kuomet pažeidžia kokią nors tvarką ar taisykles. Tad pagarbus elgesys ir ramus tonas nemalonią situaciją išsiaiškinti ir rasti sprendimą padės kur kas greičiau“, – įsitikinęs E. Laimikis.

Susitikime su Kauno apskrities VTAS Jonavos rajone dalyvavo UAB „Jonavos autobusai“ direktorius Otaras Urbanas, UAB „Jonavos autobusai“ autobusų stoties viršininkė Rima Stankevičienė, Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andrius Venckus, Turto ir aplinkos skyriaus vyr. specialistė Rasa Kasputienė, Jonavos rajone viešojo transporto kontrolę vykdančios įmonės UAB „Otarus“ vadovas Artūras Šaginas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite