Angle down Atgal

Jonavos rajono meras M. Sinkevičius ir jo pavaduotoja B. Gailienė į interesų konfliktą nepateko

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius ir jo pavaduotoja Birutė Gailienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kylant – nusišalinti.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, šių metų vasarį jie nenusišalino savivaldybės tarybos posėdyje svarstant ir priimant sprendimus dėl Jonavos rajono savivaldybės 2021-2023 metų strateginio veiklos plano patvirtinimo bei Jonavos rajono savivaldybės 2021 metų biudžeto patvirtinimo, kurie susiję ir su parko įrengimu Rimkų mikrorajone. Pranešime nurodoma, jog meras ir vicemerė šiame rajone gyvena.

Tiriant nustatyta, kad Jonavos miestas teisiškai nėra suskirstytas į mikrorajonus, o projektuojamas parkas yra vakarinėje miesto dalyje ir su M. Sinkevičiaus ar B. Gailienės gyvenamosiomis vietomis nesiriboja, o prie jų namų nenumatyti jokie aplinkos gerinimo darbai. Palyginimui – minėtojo parko projektinių pasiūlymų aiškinamajame rašte nurodyta, kad planuojamas „Namo bendruomenės sodas“ bus orientuotas į būtent šalia parko stovinčių namų gyventojus ir įrengtas taip, kad nebūtų lankytojų tranzito ar triukšmo po langais.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pabrėžia, kad interesų konfliktas negali būti hipotetinis, jis turi būti tiesioginis ir akivaizdus. Jį konstatuojant, kaskart būtina aiškiai ir nedviprasmiškai nurodyti, kokios faktinės aplinkybės patvirtina buvus konkretų asmens turtinį ar neturtinį suinteresuotumą. Šių aplinkybių vertinimas negali būti grindžiamas prielaidomis, nerealiomis ar mažai tikėtinomis hipotetinėmis išvadomis ir spėliojimais apie valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens galbūt turėtą ar ateityje būsiantį suinteresuotumą.

VTEK nuomone, nepakanka pagrindo vienareikšmiškai teigti, kad minėtieji valstybės politikai, spręsdami su parko įrengimu susijusius klausimus, buvo neobjektyvūs ir nešališki vien dėl to, kad parkas nuo jų namų bus nutolęs apie pusę kilometro arba kilometrą. Nustatytos aplinkybės neleidžia teigti, jog egzistuoja ryšys tarp M. Sinkevičiaus ir B. Gailienės veiksmų sprendžiant minėtuosius klausimus bei jų privataus intereso – tai laikytina prielaidomis.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite