Angle down Atgal

JK pasienyje įstrigę sunkvežimių vairuotojai susirėmė su policija

Viename nebenaudojamame aerodrome pietų Anglijoje įstrigę sunkvežimių vairuotojai, įtūžę dėl prastų sąlygų ir stringančio COVID-19 testavimo, trečiadienį vakare susirėmė su policija, tūkstančiams jų laukiant galimybės pristatyti krovinius į kitą Lamanšo sąsiaurio pusę.

Daugiau nei 5 000 sunkvežimių buvo priversti sustoti netoli Anglijos Doverio uostamiesčio, Prancūzijai sekmadienį dviem paroms uždraudus bet kokį susisiekimą su Jungtinė Karalyste dėl ten aptiktos naujos koronaviruso atmainos.

„Esame čia jau dvi dienas. Neturime dušo, geriamojo vandens“, – sakė lenkė Patricia Szeweczyk (Patricija Ševečyk), viena iš įstrigusių vairuotojų.

Geltoną lietpaltį dėvėjusi P. Szeweczyk įsitraukė į ginčą su policininku, kelioms dešimtims protestuotojų užblokavus žiedinę sankryžą šalia Manstono oro uosto Kente, esančiame pietryčių Anglijoje.

Kilus grumtynėms vairuotojai susistumdė su policija ir pasipiktinę šaukė.

Jie skundėsi, kad yra priversti laukti nepakeliamoms sąlygomis ir kad jiems nėra atliekami testai dėl koronaviruso.

Vairuotojai negavo jokio maisto, o sąlygos pasišildyti valgį sunkvežimių stovėjimo aikštelėje yra „pavojingos“, skundėsi P. Szeweczyk.

Policija areštavo mažiausiai vieną vyrą, bet galiausiai pareigūnams pavyko įtikinti protestuotojus grįžti į savo transporto priemones ir laukti testų, leisiančių jiems tęsti savo keliones, sakė ten esantis vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Kento grafystės policija nurodė reagavusi į „neramumus“ Manstone ir Doveryje.

„Vienas vyras buvo areštuotas dėl trukdymo viename greitkelyje Doveryje. Jis tebėra sulaikytas“, – nurodė policija.

Susisiekimo departamentas, prižiūrintis aikštelę Manstone, nurodė aprūpinsiantis vairuotojus maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis.

Tūkstančiai vilkikų buvo nukreipti į nebenaudojamą oro uostą, Prancūzijai dviem paroms uždarius savo sienas, siekiant apsisaugoti nuo naujos, labiau užkrečiamos atmainos koronaviruso išplitimo.

Trečiadienį Manstone buvo apie 3,8 tūkst. sunkvežimių, o dar 1 242 – kitose laukimo vietose, nurodė Vairuotojų ir transporto priemonių standartų agentūra.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite