Angle down Atgal

JK parlamentarė teigia netekusi posto vyriausybėje dėl savo „musulmoniškumo“

Už skiepijimą atsakingas Britanijos ministras Nadhimas Zahawi (Nadimas Zahavis) sekmadienį paragino ištirti bendrapartietės konservatorės parlamento narės teiginius, kad ji neteko ministro posto dėl savo „musulmoniškumo“.

„Konservatorių partijoje nėra vietos islamofobijai ar bet kuriai rasizmo formai“, – tviteryje parašė jis, bendrapartietę pavadinęs „drauge, kolege ir puikia parlamentare“.

„Tai turi būti ištirta ir rasizmo šaknys turi būti išrautos“, - pridūrė ministras.

49 metų Nusrat Ghani (Nusrat Gani) 2020 metais buvo nušalinta nuo transporto ministro pareigų. Laikraščiui „The Sunday Times“ ji teigė, kad partinės drausmės prižiūrėtojas esą jai pareiškė, kad per susirinkimą Dauningo gatvėje „buvo iškeltas klausimas dėl jos musulmoniškumo“.

Ji teigė, kad jai buvo pasakyta, jog „musulmonės moters statusas verčia kolegas jaustis nejaukiai“.

Vyriausiasis partinės drausmės prižiūrėtojas Markas Spenceris (Markas Spenseris), kurio užduotis yra užtikrinti, kad parlamentarai laikytųsi vyriausybės programos, žengė neįprastą žingsnį ir atskleidė, kad jis buvo tas žmogus, apie kurį kalba parlamentarė, tačiau kaltinimus atmetė.

„Šie kaltinimai yra visiškai melagingi ir juos vertinu kaip šmeižtą, – parašė jis tviteryje. – Niekada nesakiau šių man priskirtų žodžių. Gaila, kad kai anksčiau iškilo šis klausimas, N. Ghani atsisakė kreiptis į Konservatorių partiją dėl oficialaus tyrimo.“

Konservatorių partijos partinės drausmės prižiūrėtojai šiuo metu yra atsidūrę akiratyje dėl konservatoriaus parlamentaro Williamo Wraggo (Viljamo Rego) kaltinimų, kad jie esą šantažuoja premjero Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) kritikus, kad neleistų jiems jo išversti iš posto.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite