Angle down Atgal

Jeruzalėje sekmadienį vėl atsidarys Kristaus Kapo bažnyčia

Jeruzalėje įsikūrusi Kristaus Kapo bažnyčia, uždaryta prieš du mėnesius dėl COVID-19 pandemijos, sekmadienį vėl atvers savo duris, pranešė Šventojo miesto krikščionių institucijos.

„Nuo sekmadienio, 24 dienos, tikintieji vėl galės lankytis ir melstis šioje švenčiausioje vietoje“, – rašoma trijų konfesijų lyderių šeštadienį išplatintame bendrame pareiškime.

Pasak jų, bus imtasi specialių priemonių, leisiančių „išvengti naujo COVID-19 infekcijos plitimo pavojaus.“

„Iš pradžių [lankytojų] skaičius bus ribojamas (iki 50 asmenų), o Bazilikoje galės lankytis tik žmonės, neturintys karščiavimo ar infekcijos simptomų ir dėvintys tinkamas veido dangalus“, – priduriama pareiškime.

Lankytojai privalės dėvėti kaukes ir laikytis dviejų metrų atstumo vieni nuo kitų.

Maldininkų taip pat bus prašoma „vengti bet kokių pagarbos veiksmų, dėl kurių gali įvykti fizinis kontaktas, pavyzdžiui, liesti ir bučiuoti akmenis, ikonas ir Bazilikos darbuotojus“, sakoma pranešime.

Bažnyčia buvo uždaryta kovo 25 dieną prieš Velykas, ėmusis priemonių, turinčių sustabdyti viruso plitimą Izraelyje ir palestiniečių teritorijose.

Kristaus Kapo bažnyčią prižiūri graikų ortodoksų, armėnų ir katalikų dvasininkai.

Izraelyje iki šiol nustatyta daugiau kaip 16,6 tūkst. COVID-19 atvejų, 279 užsikrėtusieji mirė.

Okupuotame Vakarų Krante palestiniečių tarnybos pranešė apie 368 užsikrėtimo atvejus ir dvi mirtis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite