Angle down Atgal

Jeigu jūsų vaikas svajoja būti traukinio mašinistu...

Vaikų svajonės – begalinės. Suaugusiesiems neretai belieka tik pavydėti tokios fantazijos ir pasirūpinti, kad toms svajonėms nieko netrūktų. Pavyzdžiui, jeigu jūsų vaikas sako būsiąs traukinio mašinistu, jis tikrai norės žaislinio traukinuko.

Žaisliniai bėgiai ir traukiniai – kažkas įspūdingo. Tai gali būti traukinio ir automobilių trasų rinkinys ar kiti ne mažiau intriguojantys rinkiniai. Apie juos – kiek vėliau. Pirmiausia – apie tai, kas patiks mažiesiems, kurie nebūtinai svajoja tapti mašinistais, bet tiesiog mėgsta automobilius, įvairias transporto priemones.

Žaisliniai (ir ne visai žaisliniai) automobiliai

Yra daiktų, be kurių pasaulis neįsivaizduojamas. Tokie daiktai tarsi atkartojami žaisluose. Vienas geresnių pavyzdžių – automobiliai. Jeigu apsilankėte internetinėje ar fizinėje žaislų parduotuvėje, turėjote atkreipti dėmesį, kiek įvairių automobilių ten siūloma.

Modeliukai

Klasikų klasika. Maži automobiliukai, realių modelių kopijos – daugelio berniukų svajonė. Tai gali būti prabangaus sedano ar vikraus sportinio modelio kopija.

Vieni pigūs, gana paprasti, o kiti – itin kruopščiai pagaminti, mėgstami ne tik vaikų. Tokius automobiliukus žmonės kolekcionuoja, ir šiomis kolekcijomis ne gėda papuošti net prabangiausią namų interjerą. Tai išties entuziastingas ir stilingas pasirinkimas.

Įvairios mašinėlės

Kita kategorija – didesni žaisliniai automobiliai. Tai gali būti visiškai išgalvoti modeliai, kuriais nebandoma atkartoti gaminamų realybėje. Tai ir įvairiausi visureigiai, ir sunkvežimiai... Juos kuriant nestokota fantazijos, kurios, žinoma, nestinga ir mažiesiems „vairuotojams“.

Radijo bangomis valdomi automobiliai

Nemažai vaikų svajoja apie radijo bangomis valdomą automobilį. Pasiūla labai plati. Radijo bangomis valdomų (dar vadinamų RC) automobilių yra visokiausių: nuo mažų ir palyginti nebrangių iki gana didelių ir žavinčių net suaugusiuosius. Ką ir kalbėti apie stilių įvairovę. Tai ir sportiškumu pasižymintys bolidai, ir visureigiai su masyviais ratais, purvui tinkamomis padangomis.

RC automobiliai – tarsi kompiuterinio žaidimo perkėlimas į realybę. Valdyti automobilį pultu, važinėti po susikurtas trasas, visaip manevruoti, lenktyniauti – tai labai įtraukianti veikla.

Bėgiai ir trasos

Atskiro paminėjimo vertos yra trasos, traukinio bėgiai.

Priklausomai nuo konkretaus žaislo varianto, bėgiai, trasos yra konstruktoriai. Jie gali būti išties realistiški, pavyzdžiui, su gatvės stulpais ir žibintais. Tad vaikas dar labiau pasineria į žaidimo pasaulį.

Žaisliniai bėgiai ir trasos – ir įdomu, ir naudinga

Būtent bėgiai ir trasos yra verti platesnio aptarimo. Pasirodo, jog tai nėra vien įdomi pramoga.

Tiesa, toks žaislas greičiausiai kainuos ne keletą eurų. Tai bent kelių dešimčių eurų klausimas. Tačiau čia verta atsižvelgti į kelis dalykus. Pirmiausia tai nėra pats mažiausias ir paprasčiausias žaislas, o turiningas rinkinys. Antra, tai žaislas, kuris neabejotinai prikaustys dėmesį, todėl išleista suma neatrodys didelė. Kitaip tariant, ji bus adekvati. Ir bene svarbiausias, trečiasis, argumentas yra susijęs su lavinamuoju aspektu. Vien žaislinių traukinio bėgių surinkimas – puiki treniruotė. Štai kokia nauda įsitikina tėvai ir vaikai:

  • Vaikas mokosi spręsti problemas

  • Lavina motorinius įgūdžius

  • Bėgių, trasų surinkimas „įjungia“ vaizduotę ir skatina kūrybiškumą

  • Platėja vaiko žodynas

Trumpai apie kiekvieną punktą...

Problemų sprendimas

Nesurinkti traukinio bėgiai (ar automobilių trasa) – tai problema, kurią reikia išspręsti. Įvairios dalys – tai įrankiai, kuriuos svarbu tinkamai panaudoti. Detalių krūva – chaosas. O dailūs, naujai surinkti bėgiai – rezultatas. Iš pirmo žvilgsnio tiesiog įdomus laisvalaikis, o iš tikro – puiki pamoka, problemos sprendimas.

Motorinių įgūdžių lavinimas

Nuo mažų dienų motoriniai įgūdžiai lavinami įvairiais būdais. Pavyzdys – batų rišimas. Tačiau batų visą dieną juk neraišiosi, tiesa? Tarp įdomesnių būdų – bėgių trasos surinkimas, o vėliau – tų traukinių paleidimas važiuoti.

Vaizduotė ir kūryba

Traukinys ar automobilis atveria vaizduotės klodus. O kai reikia padirbėti surenkant bėgius ar trasą, tiek vaizduotė, tiek kūrybiškumas būna ant aukščiausios pakylos. Žinoma, čia kalbame ne tik apie surinkimą, bet ir apie įvairiausias keliones. Juk žaislinis traukinys gali apkeliauti visą pasaulį. Gal tai garvežys į Hogvartsą?..

Žodynas

Kaip ką įvardyti? Kaip apibūdinti vieną ar kitą daiktą? Pamačius naujus dalykus, svarbu juos apibūdinti. Žodyno įgūdis, kaip galima patvirtinti įvairiais atvejais, yra reikalingas visą gyvenimą. Automobiliai ir traukinukai praverčia ir šiuo tikslu.

Smagu ir turininga

Taigi traukinio ir automobilių trasų rinkinys – ne vien įdomu, bet ir turininga. Kol tėvai galvoja, kad vaikas tiesiog žaidžia, jis iš tiesų labai turiningai leidžia laiką.

Beje, įsivaizduokite, kad viename rinkinyje gali būti ir traukinys, ir automobilis! Pasirinkimų įvairovė gali stebinti. Tačiau nauda stebina dar labiau.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite