Angle down Atgal

JAV žiniasklaida: J. Bidenas jau užsitikrino 264 rinkikų balsus, D. Trumpas – 214

Demokratų kandidatas į prezidentus Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį labai priartėjo prie 270 rinkikų balsų, kurie jam yra reikalingi siekiant perimti Baltuosius rūmus.

Vis dėlto rinkimų baigtis keliose svyruojančiose valstijose dar nepaaiškėjo, o J. Bideno varžovas prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pažėrė kaltinimų dėl neva neskaidraus balsų skaičiavimo.

Iki šiol nugalėtojas nepaaiškėjo penkiose valstijose, įskaitant daug rinkikų deleguojančią Pensilvaniją ir labai svarbią mažą Nevados valstiją. Taigi, tiek D. Trumpas, tiek J. Bidenas tebeturi galimybę laimėti.

JAV žiniasklaidos prognozės rodo, kad antrosios kadencijos siekiantis respublikonas prezidentas laimi 23-ose valstijose, įskaitant itin svarbias Floridą ir Teksasą, taip pat  Indianą, Kentukį, Misūrį, Ohają ir Tenesį. Visose jose D. Trumpas laimėjo ir per 2016 metų rinkimus.

Tuo metu J. Bidenas laikomas laimėjusiu 22-ose valstijose, įskaitant jo gimtąjį Delaverą, itin svarbias Niujorko ir Kalifornijos valstijas, taip sostinę Vašingtoną Kolumbijos apygardoje.

Buvusiam viceprezidentui pavyko laimėti Arizonoje, Viskonsine ir Mičigane, kur 2016 metais pergalę šventė D. Trumpas.

Keturių Nebraskos valstijos deleguojamų rinkikų balsai atiteks D. Trumpui, vienas – J. Bidenui.

Meino valstijoje laimėjo J. Bidenas, bet kol kas aišku, kad demokratui teks trys šios valstijos rinkikų balsai, o ketvirtasis – D. Trumpui.

Kol kas šie rezultatai rodo, kad J. Bidenas yra užsitikrinęs 264, o D. Trumpas – 214 rinkikų balsų. Pergalę rinkimuose garantuotų 270 rinkikų balsai.

Žemiau pateikiamas valstijų, kuriose pergalę iškovojo kuris nors iš kandidatų sąrašas ir jų deleguojamų Rinkikų kolegijos narių skaičius. Šie duomenys pagrįsti didžiųjų JAV žiniasklaidos bendrovių, tokių kaip CNN, „Fox News“, MSNBC/„NBC News“, ABC, CBS ir „The New York Times“, prognozėmis. Prognozė dėl Arizonos pateikiama remiantis naujienų agentūros „The Associated Press“ skaičiavimais.

D. Trumpas (214)

Aidahas (4)

Ajova (6)

Alabama (9)

Arkanzasas (6)

Florida (29)

Indiana (11)

Juta (6)

Kanzasas (6)

Kentukis (8)

Luiziana (8)

Meinas (1)**

Misisipė (6)

Misūris (10)

Montana (3)

Nebraska (4)*

Ohajas (18)

Oklahoma (7)

Pietų Karolina (9)

Pietų Dakota (3)

Šiaurės Dakota (3)

Teksasas (38)

Tenesis (11)

Vajomingas (3)

Vakarų Virdžinija (5)

 

J. Bidenas (264)

Arizona (11)

Delaveras (3)

Havajai (4)

Ilinojus (20)

Kalifornija (55)

Koloradas (9)

Kolumbijos apygarda (3)

Konektikutas (7)

Masačusetsas (11)

Meinas (3)**

Merilandas (10)

Mičiganas (16)

Minesota (10)

Naujasis Džersis (14)

Naujasis Hampšyras (4)

Naujoji Meksika (5)

Nebraska (1)*

Niujorkas (29)

Oregonas (7)

Rod Ailandas (4)

Vašingtonas (12)

Vermontas (3)

Virdžinija (13)

Viskonsinas (10)

 

* Penki Nebraskos rinkikų balsai paskirstomi: dviejų rinkikų balsai atitenka daugiausiai balsų valstijoje surinkusiam kandidatui, o kiti trys priklauso nuo balsavimo Kongreso apygardoje. J. Bidenui atiteko vienas rinkiko balsas 2-ojoje Kongreso rinkimų apygardoje.

** Meine taikomas panašus metodas kaip Nebraskoje. Iš keturių šios valstijos rinkikų balsų trys prognozuojami J. Bidenui, o ketvirtasis – D. Trumpui 

Valstijos, kuriose nugalėtojas dar nėra aiškus 

Aliaska

Džordžija

Nevada

Pensilvanija

Šiaurės Karolina

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite