Angle down Atgal

JAV žiniasklaida: J. Bidenas jau užsitikrino 223 rinkikų balsus, D. Trumpas – 214

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ir jo varžovas demokratas Joe Bidenas (Džo Baidenas) kovoja dėl Baltųjų rūmų, po antradienį įvykusių rinkimų užsidarius balsavimo apylinkėms ir anksti trečiadienį laukiant palaipsniui skelbiamų rezultatų.

Pradėjus skelbti pirmuosius rezultatus, JAV žiniasklaidos prognozės rodo, kad antrosios kadencijos siekiantis respublikonas prezidentas laimi 23-ose valstijose, įskaitant itin svarbias Floridą ir Teksasą, taip pat  Indianą, Kentukį, Misūrį, Ohają ir Tenesį. Visose jose D. Trumpas laimėjo ir per 2016 metų rinkimus.

Tuo metu J. Bidenas laikomas laimėjusiu 18 valstijų, įskaitant  Konektikutą, jo gimtąją Delavero valstiją, itin svarbias Niujorko ir Kalifornijos valstijas, taip sostinę Vašingtoną Kolumbijos apygardoje. Visose jose 2016 metais laimėjo Demokratų partijos kandidatė Hillary Clinton (Hilari Klinton).

Kol kas šie rezultatai rodo, kad J. Bidenas yra užsitikrinęs 223, o D. Trumpas – daugiausiai 214 rinkikų balsų, nes Nebraskos rinkikų balsai yra padalijami. Pergalę rinkimuose garantuotų 270 rinkikų balsai.

Apžvalgininkai prognozuoja, kad kovos dėl Baltųjų rūmų baigtį nulems tik saujelė vadinamųjų svyruojančių valstijų, iš kurių rezultatai dar nepaskelbti. Išlieka neaišku, kas laimėjo Arizonos, Džordžijos, Mičigano, Pensilvanijos ir Viskonsino valstijose.

Žemiau pateikiamas valstijų, kuriose pergalę iškovojo kuris nors iš kandidatų sąrašas ir jų deleguojamų Rinkikų kolegijos narių skaičius. Šie duomenys pagrįsti didžiųjų JAV žiniasklaidos bendrovių, tokių kaip CNN, „Fox News“, MSNBC/„NBC News“, ABC, CBS ir „The New York Times“, prognozėmis.

D. Trumpas (176)*

Aidahas (4)

Ajova (6)

Alabama (9)

Arkanzasas (6)

Florida (29)

Indiana (11)

Juta (6)

Kanzasas (6)

Kentukis (8)

Luiziana (8)

Misisipė (6)

Misūris (10)

Montana (3)

Nebraska (5)*

Ohajas (18)

Oklahoma (7)

Pietų Karolina (9)

Pietų Dakota (3)

Šiaurės Dakota (3)

Teksasas (38)

Tenesis (11)

Vajomingas (3)

Vakarų Virdžinija (5)

* Penki Nebraskos rinkikų balsai paskirstomi: dviejų rinkikų balsai atitenka daugiausiai balsų valstijoje surinkusiam kandidatui, o kiti trys priklauso nuo balsavimo Kongreso apygardoje. Mažiausiai vienas iš šių balsų galiausiai gali atitekti J. Bidenui.

J. Bidenas (233)

Delaveras (3)

Havajai (4)

Ilinojus (20)

Kalifornija (55)

Koloradas (9)

Kolumbijos apygarda (3)

Konektikutas (7)

Masačusetsas (11)

Merilandas (10)

Minesota (10)

Naujasis Džersis (14)

Naujasis Hampšyras (4)

Naujoji Meksika (5)

Niujorkas (29)

Oregonas (7)

Rod Ailandas (4)

Vašingtonas (12)

Vermontas (3)

Virdžinija (13)

Valstijos, kuriose nugalėtojas dar nėra aiškus 

Aliaska

Arizona

Džordžija

Meinas

Mičiganas

Nevada

Pensilvanija

Šiaurės Karolina

Viskonsinas

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite