Angle down Atgal

JAV užsikrėtusių koronavirusu skaičius viršijo 3 milijonus

Jau daugiau kaip 3 mln. amerikiečių testais buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19, trečiadienį paskelbė JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as (Maikas Pensas).

„Šiuo metu esame atlikę [pirminius] testus daugiau kaip 39 mln. amerikiečių“, – M. Pence'as sakė žurnalistams per spaudos konferenciją, surengtą JAV kovos su koronaviruso pandemija štabo.

„Iš jų daugiau kaip trijų milijonų amerikiečių testai buvo teigiami, o daugiau kaip 1,3 mln. amerikiečių pasveiko“, – pridūrė viceprezidentas.

Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) tinklalapyje nuolat atnaujinami duomenys rodo, kad šalyje tyrimais patvirtinta 3 009 611 užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Epidemijos apsukos JAV didėjo keliuose pietiniuose židiniuose, įskaitant Teksasą, Floridą, Luizianą ir Arizoną, bet liga jau beveik visiškai nuslopinta ankstesniame epicentre – Niujorke ir šiaurės rytų regione.

Tuo metu prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) menkino pandemijos keliamą pavojų ir spaudė mokyklas vėl atsidaryti.

Ryte prezidentas paskelbė virtinę tviterio žinučių šia tema prieš JAV kovos su koronaviruso pandemija štabo viešą pasitarimą. D. Trumpas ragino rudenį moksleivius grįžti į mokyklas ir peikė savo paties administracijos sveikatos apsaugos agentūros poziciją.

„Vokietijoje, Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje ir daugelyje kitų šalių MOKYKLOS ATSIDARO BE JOKIŲ PROBLEMŲ“, – rašė jis.

„Demokratai mano, kad jiems politiškai būtų blogai, jeigu JAV mokyklos atsidarytų prieš lapkričio rinkimus, bet [tai] svarbu vaikams ir šeimoms. [Mokykloms] gali būti nurėžtas finansavimas, jeigu neatsidarys!“ – pridūrė D. Trumpas.

Prezidentas taip pat sakė nesutinkąs su Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) rekomendacijomis dėl mokyklų atidarymo ir žadėjo „su jais susitikti!!!“

Vėl siųsti vaikus į mokyklas labai svarbu tėvams, turintiems grįžti į darbą gamybos pramonėje ir kituose sektoriuose, kur jie privalo fiziškai būti.

Visose D. Trumpo paminėtose šalyse epidemiologinė padėtis daug geresnė negu Jungtinėse Valstijose. Tuo metu Švedija, kur mirštamumas nuo COVID-19 yra didesnis, daugelio sveikatos apsaugos ekspertų nuomone, yra pavyzdys, kas nutinka, kai nesiimama karantino priemonių.

Besikaupianti patirtis

Jungtinės Valstijos yra labiausiai COVID-19 pandemijos paveikta šalis – joje mirė daugiau kaip 130 tūkst. šia liga užsikrėtusių žmonių, nors mirštamumo rodikliai sumažėjo, palyginus su padėtimi vėlyvą pavasarį.

Balandį ir gegužę JAV per parą mirdavo iki 3 000 žmonių. Pastarąsias dvi dienas šis rodiklis buvo apie 600.

Ekspertai įvardija kelias šio mirštamumo sumažėjimo priežastis.

Be kita ko, šiuo metu atliekama daug daugiau testų ir nustatomi užsikrėtimo atvejai, kai smarkūs koronavirusinės infekcijos simptomai nepasireiškia. Taip pat užsikrečia daugiau jaunų žmonių, lengviau persergančių šia liga, o atsiradus geresnių gydymo metodų laikotarpis tarp užsikrėtimo ir sunkiausiai sergančių pacientų mirties pailgėjo.

Gydytojai įgudo pacientus, kuriems smarkiai sutrikęs kvėpavimas, guldyti veidu žemyn, kad sumažėtų apkrova jų plaučiams.

Be to, pacientams duodama kraują skystinančių vaizdų, kad nesusidarytų gyvybei pavojingų krešulių. Steroidinių preparatų, tokių kaip deksametazonas, skiriama malšinti neįprastai smarkiam autoimuniniam atsakui, nualinančiam organus.

Buvo įrodyta, kad antivirusinis preparatas remdesiviras sutrumpina vidutinį hospitalizacijos laikotarpį, bet iki šiol nebuvo patvirtinta, kad jis reikšmingai sumažina mirtingumą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite