Angle down Atgal

JAV laivynas neskuba priimti sprendimo dėl atleisto COVID-19 apimto lėktuvnešio kapitono

JAV karinis jūrų laivynas atliks teisinį tyrimą dėl koronaviruso protrūkio lėktuvnešyje „USS Theodore Roosevelt“, o dėl šio žingsnio faktiškai užsitęs svarstymas, ar grąžinti į pareigas atleistą šio laivo kapitoną, trečiadienį pareiškė du pareigūnai.

Jiedu pageidavo likti anonimai, nes kalbėjo apie viešai dar nepaskelbtą sprendimą.

Atlikti tyrimą nuspręsta praėjus kelioms dienoms po karinio jūrų laivyno vadovų susitikimo su gynybos sekretoriumi Marku Esperiu ir Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininku generolu Marku Milley (Marku Miliu), per kurį buvo aptarta laivyno rekomendacija leisti kapitonui Bretui Crozier (Bretui Krozjė) vėl vadovauti lėktuvnešiui.

Vienas iš minėtų pareigūnų pabrėžė, jog platesnis tyrimas turėtų trukti ne ilgiau kaip 30 dienų. Abiejų šaltinių teigimu, ketinama atidžiau išnagrinėti virtinę klausimų, susijusių su COVID-19 protrūkiu „Theodore Roosevelt“ ir jo vadovybės sprendimų priėmimu.

Laivyno vidaus tyrimui, kuriuo grindžiama rekomendacija grąžinti B. Crozier į ankstesnes pareigas, vadovavo jūrų operacijų vado pavaduotojas admirolas Robertas Burke'as (Robertas Berkas). Šio tyrimo ataskaita nebuvo paviešinta.

M. Esperis, praėjusį penktadienį susitikęs su laivyno vadovybe, turėjo nuspręsti, ar pritarti rekomendacijai ir ataskaitai. Tačiau atrodo, kad Pentagono vadovas ir kiti pareigūnai mano, jog šį reikalą būtina nuodugniau išnagrinėti.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite