Angle down Atgal

JAV Kongreso nariai kritikuoja D. Trumpą dėl rinkimų pergalės paskelbimo

Virtinė JAV Kongreso narių – ir respublikonų, ir demokratų – apkaltino prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą) melu, jam paskelbus savo pergalę rinkimuose, pranešė amerikiečių leidinys „The Hill“.

„Donaldas Trumpas meluoja. Jis tikisi apgaule laimėti rinkimus, bet jam nepavyks. Turi būti suskaičiuoti visi balsai“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Atstovų Rūmų narys demokratas Donas Beyeris (Donas Bajeris).

„Balsai bus suskaičiuoti ir jūs arba laimėsite, arba pralaimėsite. Ir Amerika su tuo sutiks. Kantrybė – dorybė“, – savo paskyroje tviteryje parašė Atstovų Rūmų narys respublikonas Adamas Kinzingeris.

Atstovų Rūmų narės demokratės Mary Gay Scanlon (Meri Gai Skanlon) nuomone, bet kokie D. Trumpo bandymai pakirsti rinkimų procesą bus „nedemokratiniai ir antiamerikietiški“.

Atstovų Rūmų narys Justinas Amashas (Džastinas Amašas), kuris dėl nesutarimų su D. Trumpo administracija pasitraukė iš Respublikonų partijos, prezidento kalbą pavadino viena „negarbingiausių ir despotiškiausių“ per JAV istoriją.

Anksčiau D. Trumpas paskelbė aiškiai laimintis virtinėje jo perrinkimui svarbių valstijų. Jis taip pat perspėjo dėl galimų pažeidimų skaičiuojant balsus. Be kita ko, prezidentas ne kartą perspėjo, kad negalima leisti rinkėjams toliau balsuoti po oficialaus rinkimų apylinkių uždarymo.

„Mes rengėmės pergalei šiuose rinkimuose. Atvirai kalbant, mes jau laimėjome“, – pareiškė D. Trumpas, kreipdamasis į savo šalininkus.

Rinkimų apylinkės jau uždarytos visose valstijose, tęsiamas balsų skaičiavimas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite