Angle down Atgal

Jaunuolio nužudymo atomazga: Radviliškio rajono gyventojas pripažintas kaltu

Šiandien Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškio rajone esančio Kalnelio Gražionių kaimo 20 m. gyventojas D. L. buvo kaltinamas viešosios tvarkos pažeidimu, savo bendraamžio, buvusio bendraklasio L. M. nužudymu. Vaikinas pripažintas kaltu.

Nustatyta, kad jauno žmogaus mirtimi pasibaigęs nusikaltimas padarytas 2020 m. balandžio 24-osios vėlų vakarą Radviliškyje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje ties 37-uoju numeriu pažymėtu namu. Lemtingąją dieną D. L. Kalnelio Gražionių kaime su draugais vaišindamiesi alumi linksminosi. Pramogaujant savo telefonu D. L. gavo nuotrauką, kurioje jo buvusi mergina, nepilnametė K. M. kitoje jaunų vyrų kompanijoje gerdami alkoholį taip pat leido vakarą Radviliškyje su kitu vaikinu, jo buvusiu  bendraklasiu.  D. L. su radviliškiečiais iš pradžių santykius ėmė aiškintis telefonu, galų gale konfliktas persikėlė į Radviliškį.

Dviejų kompanijų vaikinai ir kelios nepilnametės merginos, tarp kurių buvo ir K. M.,  susitiko S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Nustatyta, kad su kompanija atvykusi K. M. ėmė mušti per veidą buvusį draugą D. L., pastarasis nepilnametę ranka tik atstūmė. Incidento metu 20 metų Kalnelio Gražionių gyventojui D. L. radviliškiečiai puolė į atlapus, tačiau D. L. neblaivių vaikinų smūgių išvengė. Per konfliktą po D. L. suduoto smūgio kaltinamojo bendraamžis L. M. kiek paėjęs griuvo ant šaligatvio ir daugiau nebepakilo. Į nelaimės vietą netrukus atvykę iškviesti greitosios pagalbos medikai, tačiau jų pastangos išgelbėti jaunuolį buvo bevaisės, vaikinas mirė nuo galvos ir kaklo sumušimų, kurie sukėlė kraujosruvas galvoje bei kraujo išsiliejimą smegenyse. Tai komplikavosi ūmiu centrinės kilmės kvėpavimo ir širdies veiklos sutrikimu. L. M. šlapime nustatyta mažiausia koncentracija 3,03%o (promilės) etilo alkoholio. D. L. alkotesteriu policijoje po įvykio nustatytas 1,50 promilių neblaivumas.  

Kaltinamasis teisme savo kaltę pripažino visiškai, D. L. galėjosi, kad įsivėlė į šį tragiškai pasibaigusį konfliktą. Jo buvusi draugė K. M. tik teisme prisipažino, jog per incidentą buvusiam draugui kelis kartus trenkė per veidą.

Bylą išnagrinėjęs teismas pripažino, kad buvusios D. L. draugės K. M. ir lemtingąją dieną su ja buvusiu trijų vaikinų, tarp kurių ir L. M., veiksmai buvo provokuojantys nuo pat konflikto pradžios: jie skambino telefonu D. L. ir ragino atvažiuoti, o atvažiavus bandė su kaltinamuoju fiziškai susidoroti, L. M. suduoti smūgiai per veidą buvusiam draugui. Teismas pripažino, jog yra pagrindas teigti, kad minėtos nustatytos aplinkybės yra kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – provokuojantis ir rizikingas K. M. vaikinų, tarp jų ir L. M., elgesys. D. L. atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad jis įvykio metu buvo neblaivus.

Už padarytą nusikaltimą teismas D. L. pripažino kaltu ir skyrė jam laisvės atėmimą 8 metams. Teismo sprendimu iš D. L. nukentėjusiesiems priteista 1032 eurai turtinei, daugiau kaip 60 000 eurų neturtinei žalai atlyginti.

Teismas taip pat paskelbė nutartį, kuria Šiaulių apygardos vyriausiajam prokurorui pranešame, kad K. M. ir šioje nutartyje nurodyti dar du konflikte dalyvavę asmenys gali būti padarę nusikaltimą pagal LR BK 284 str. (viešosios tvarkos pažeidimas).

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.    

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite