A. Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Jaunojo šaulio mama: „Visi Lietuvos vyrai turėtų įgyti karinį parengimą“

Lietuvos šaulių sąjunga 2019 metais mini savo veiklos 100-metį. Naujienų portalas Etaplius.lt paprašė mintimis apie Lietuvos šaulių sąjungos ugdymo metodus pasidalinti jaunojo šaulio Igno mamos Živilės.

Paauglio berniuko mama Lietuvos šaulių sąjungos veikla susidomėjo prieš keletą metų. Vertybės ir principai, pagal kuriuos sąjunga grindžia užsiėmimus ir ugdo jaunimą, moteriai visada buvo prie širdies. Todėl sūnui paaugus Živilė pasiūlė aktyvią veiklą išbandyti ir Ignui.

„Aš jam pasakojau apie šaulių sąjungą, ir kad tai yra pakankamai įdomu. Klausiu: „Ar norėtum?“. „Aš noriu“, – atsakė. Aš jį palaikau ir, apskritai, palaikau visus vaiko norus, nes viską reikia išbandyti kol vaikas pasiekia tai, ko iš tikrųjų jiems gyvenime reikia“, – įsitikinusi Živilė.

Sūnui tapus Lietuvos šaulių sąjungos nariu moteris džiaugiasi užsiėmimų teikiama nauda paauglio berniuko asmenybei. Vaikinas, mamos teigimu, labiau pasitiki savimi, gerbia suaugusiuosius, mokytojus. O kur dar nauda sveikatai, nes užsiėmimuose jaunimas stiprėja fiziškai.

„Kiekvienas Lietuvos vyras turėtų įgyti karinį pasirengimą. Tai ir fizinis pasiruošimas, ir tam tikrų įgūdžių įgyjimas, ir charakterio suformavimas, ir drąsos įgyja, atsiranda pasitikėjimas savimi“, - užsiėmimų nauda džiaugiasi jaunojo šaulio mama.

Tiesa, Živilė paatvirauja – jaunojo šaulio mama būti nelengva: ilgos, dažnai paromis, užsitęsiančios pratybos dažnai sėja nerimą mamos širdyje.

„Mama žinot kokia būna – ta širdis jautresnė. Sūnus pasakoja apie pratybas, kaip išbūna visą parą miškuose ir naktį, kad šalta. O man širdis suvirpa. Vis pagalvoju: „Kaip tas mano vaikas ten...“. Bet ir žaviuosi juo ir tuo, kad atlaikė visus išbandymus, išbuvo nuo pradžios iki galo“, - jausmais pasidalijo moteris.

Živilė pastebi, kad Lietuvos šaulių sąjungos diegiamos vertybės padeda ne tik ugdyti savimi pasitikinčią asmenybę, bet ir moko meilės tėvynei, supratimo apie laisvę bei ugdo pilietiškumą.

„Iš sūnaus pastebėjau, kad atsirado žodžiai: tėvynė, meilė tėvynei. Jau ir suvokimas yra apie patriotiškumą ir laisvę. Tai tikrai puiki veikla. Išmoksta jaunimas gerbti mokytojus, pamokose taip pat lengviau – išmoko susikaupti, nebijo kalbėti prieš visą klasę“, - sako Živilė.

Moteris įsitikinusi, kad mokantis karinio parengimo jaunuoliai užsiima naudinga veikla, o ypač paaugliai berniukai savo energiją nukreipia teigiama linkme. Užsiėmimų metu išsikraunama fiziškai, nebėra laiko nenaudingai veiklai ar laiko švaistymui gatvėse. O kai kurie berniukai užsiėmimais taip susižavi, kad vėliau su karine veikla sieja ir savo profesinį gyvenimą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite