Angle down Atgal

Jaunoji Lietuvos krepšinio žvaigždė: „Nuostabus jausmas atstovauti Lietuvą“

Lietuvos krepšinio padangėje sužibo nauja žvaigždutė – trylikametė Justė Jocytė Europos šešiolikmečių merginų krepšinio čempionate susižavėjimą kėlė daugeliui krepšinio ekspertų. Nors Justė čempionate buvo trejais metais jaunesnė už kitas dalyves, bet tapo rezultatyviausia Lietuvos žaidėja, o rungtynėse su Rusija pelnė net 33 taškus.

„Tiesiog užsivedžiau nuo pirmų minučių, treneris pasitikėjo manimi, braižė man derinius ir sukrito metimai“, – sako jaunoji žvaigždė.

Mergina laidoje sakys, kad ji labai didžiuojasi galėdama žaisti rinktinėje: „Labai nuostabus jausmas užsivilkti marškinėlius. Labai jaudiniesi, kai giedamas himnas, bet kartu ir smagu, kad visą mėnesį dirbai, o po to viską parodai aikštelėje“.

Krepšinis – Justės genuose. Krepšinį laidė jos tėtis Alvydas, o vyresnysis jos brolis Rokas jau dabar treniruojasi ir gyvena Romoje, kur žaidžia Italija „Stella Azzurra“ krepšinio akademijoje. „Šiek tiek pamenu, kai su broliu žaisdavome pasistatę krepšį, apsivilkę aprangas kaip tikrose varžybose, turbūt tai ir paskatino pradėti žaisti krepšinį“.

Justės idealas – Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas Lukas Lekavičius: „Visada stebiu Lekavičiaus žaidimą, nes ir mano pozicija – įžaidėjos. Jis mane žavi savo sunkiu darbu, kad net su tokiu ūgiu sugeba prasimušti iki rinktinės. Tai yra labai sunku. Bet sunkiai dirbdamas ir su tokiu noriu jis jau ten yra“.

Justė labai profesionaliai žiūri į krepšinį ir darbą – mergina daug dėmesio skiria treniruotėms ir labai mažai laiko praleidžia naudodamasi socialiniais tinklais.

„Būdavo, kad ir tėtis sakydavo, kad po varžybų jau gal neik į treniruotes, bet ji vis prašydavo, kad leistų, nes jai tas būtina. Jai būdavo didžiausia bausmė, jeigu mes neleisdavome eiti į treniruotę“, – pasakos Justės mama.

Jau dabar Justė gyvena kaip profesionali sportininkė – nevalgo jokių saldainių ir mėsainių: „Valgau vištieną, makaronus, salotas“.

Justės kambaryje vos telpa taurės, medaliai ir kiti prizai. Justė visus šiuos prizus iškovojo sunkiu darbu. Mergina yra gabi ne tik sporte, bet ir moksle – Justė mokykloje labai gerai mokosi. „Lankau visas pamokas. Kartais būna, kad reikia išeiti anksčiau, kad nepavėluočiau į treniruotę, bet mokytojai mane palaiko“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite