Angle down Atgal

Jaunimas mokėsi prasmingo laisvalaikio praleidimo

Jaunimo užimtumo problema aktuali daugumoje Lietuvos savivaldybių, o su ja dažniausiai tenka susidurti jaunimo laisvalaikio ir erdvių darbuotjams. Iššūkį, nuginčyti teiginį- jog jaunimui nėra ką veikti mažuosiuose miestuose, ėmėsi Ukmergės Jaunimo laisvalaikio centro komanda, vykdydama AJC programos “Senas stogas - nauji batai” 2019 metų programą ir surengusi dviejų dienų su nakvyne renginį “NeZombėk”, į kurį atvyko įvairaus amžiaus jaunimas kartu su vadovais iš kitų Lietuvos jaunimo laisvalaikio centrų.

Svečiai iš Panevėžio, Rokiškio, Molėtų, Širvintų, Kupiškio buvo jaukiai pasitikti su arbata ir skanumynais, o po centro direktorės Daivos Pranskevičienės sveikinimo žodžių dalyviai buvo suskirstyti į mažesnes komandas ir pakviesti įveikti užduotis, kurių metu jaunimas aktyviai diskutavo atskirose darbo grupėse, dalinosi renginių idėjomis, planavo kaip juos suorganizuoti, ką pakviesti, kaip gauti lėšų bei kokiais būdais viešinti savo renginius. Dalyviai aktyviai aptarinėjo, kokių veiklų ir renginių trūksta viename ar kitame mieste ir vėliau pristatė savo renginių idėjas bei jų realizavimo aplinkybes. Pristatytos renginių idėjos palydėtos aplodismentais ir viltimi juos susiorganizuoti.
Po darbų svečiai galėjo atsikvėpti ir imtis jiems norimos veiklos. Jauni žmonės susipažino vieni su kitais, iš nupirktų maisto produktų kartu gaminosi sau vakarienę, žaidė stalo tenisą ir stalo žaidimus, žiūrėjo filmus, smagiai šoko diskotekoje bei kartu su vadovais praleido naktį centre.
Antrąją „Nezombėk“ dieną planai pasikeitė, dėl pliaupiančio lietaus, svečiams neteko galimybės susipažinti su interaktyviosiomis Ukmergės pramogomis ir ekskursija po miestą buvo atidėta. Promogos buvo pratęstos „Pramogų korporacijoje“, kur jaunimas galėjo išbandyti savo jėgas laipiodami alpininzmo siena ir miklinti reakciją bei taiklumą lazerių šaudymo kambariuose, žaisdami komandomis. Buvo smagu pažindintis vieniems su kitais, mokytis dirbti grupėse, laikantis tam tikros taktikos ir tai paliko visiems daug šaunių įspūdžių ir gerų emocijų.
Šis renginys dalyvių gausa įrodė, jog jaunimui tikrai aktualu, kaip galima prasmingai organizuotis savo laisvalaikį ir jiems įdomu, kas vyksta ne tik jų mieste, bet kuo užsiima ir kitų miestų jaunimas. Taip pat sužinojome, jog jaunimas tikrai nestokoja originalių idėjų ir nekantriai laukia panašių, kaip šis „NeZombėk“ renginių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite