Simonos Lipskytės nuotr.
Angle down Atgal

Jaunimas keliavo po Biržų ir Rokiškio kraštą

Pakruojo rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ nariai ir kiti jaunuoliai praėjusį šeštadienį keliavo į pažintinę ekskursiją, kuri iš arčiau supažindino su Biržų ir Rokiškio kraštų istorija, muziejais, lankytinais objektais. Ši ekskursija – viena iš „Apskritojo stalo“ įgyvendinamo projekto „Misija: veiklus jaunimas“ priemonių, finansuojama rajono savivaldybės jaunimo organizacijų rėmimo fondo lėšomis.

Iš Pakruojo nuo ryto pasukta Biržų link – čia jaunuoliai turėjo galimybę aplankyti daugiau nei 30 metrų aukščio Kirkilų apžvalgos bokštą, o vėliau iš arti pamatyti Biržų pilį ir apžiūrėti ekspozicijas, kurios supažindina su įdomia šios apylinkės istorija. Biržų pilyje netrūko šurmulio, nes kaip tik tą pačią dieną čia buvo minima Baltų vienybės diena.

Išpopuliarėjus apžvalgos bokštams ir vykstant tolyn į Rokiškio kraštą, nuspręsta aplankyti ir nuostabius vaizdus atveriantį Sartų apžvalgos bokštą. Jaunuoliai nepabūgo 36 metrų aukščio ir iš aukštai pamatė nuostabias apylinkes. Likusi ekskursijos dalis skirta Rokiškio miestui – iš pradžių pasivaikščiojimui miesto centre, o vėliau Rokiškio krašto muziejui, kuris supažindina su garsia riterių gimine – Tyzenhauzais, taip pat pristato mados kolekcionieriaus Aleksandro Vasiljevo surinktus eksponatus.

Diena baigėsi šventiškai, nes muziejaus teritorijoje buvo švenčiamas Rokiškio miesto 520-asis gimtadienis, kurį žymėjo įvairūs pasirodymai čia pat pastatytoje scenoje, mugės, išradingos amatininkų ir medžiotojų erdvės.

Grįžtant namo pasidalinta įspūdžiais – Biržų ir Rokiškio apylinkės vertos ekskursijų ir apsilankymų, nes tikrai turi ką parodyti!

Ekskursijos dalyvius lydėjo savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Dijana Samuitytė, „Apskritojo stalo“ prezidentė, mero padėjėja Simona Lipskytė, Pakruojo visuomenės sveikatos biuro specialistė Laisvida Badauskienė, organizacijų vadovai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite