Angle down Atgal

Jaunasis šaulys: „Tobulindami save mes tobuliname Lietuvą“

Lietuvos šaulių sąjunga 2019 metais mini savo veiklos 100-metį. Etaplius.lt portalas paprašė mintimis apie sužavėjusią veiklą ir patirtus išgyvenimus tapus šios sąjungos nariu pasidalinti jaunojo šaulio Igno.

Jaunas vaikinas iš Šiaulių netveria džiaugsmu pagaliau tapus Lietuvos šaulių sąjungos dalimi. Nuo vaikystės susižavėjęs kariniais mokymais ir karių gyvenimu, vaikinas nusprendė tapti jaunuoju šauliu.

„Visai neseniai sutikau draugą ir jis papasakojo, kad lanko šiuos užsiėmimus. Tuomet ir prisiminiau, kad ir aš visada to norėjau. Atėjau, pabandžiau keletą kartų sudalyvauti užsiėmimuose, pabuvau pratybose. Mane labai traukia tokie dalykai: ginklai, tos kariškos uniformos, vaikščiojimai po miškus ir visi tie kariniai įgūdžiai.“, - susižavėjimo nauja veikla neslepia Ignas.

Prieš kelis mėnesius vaikinas oficialiai davė priesaiką ir tapo jaunuoju šauliu. Akimirkos, kai teko prieš vadus ir komandos draugus tarti priesaikos žodžius Ignui ilgam įstrigo širdyje, o naujos pareigos priverčia kasdien pasitempti, gerbti savo šalį ir suprasti laisvės svarbą. Jaunasis šaulys įsitikinęs, kad kariniai mokymai padeda ugdyti savimi pasitikinčią asmenybę bei patriotiškumą.

„Užsiėmimai moko savarankiškumo, ugdo tvirtą charakterį. Kartais pratybų metu galvoji, kad jau viskas ir daugiau nebegali, bet galiausiai viską ištveri. Mes, tobulindami save patys, tobuliname Lietuvą“, - įsitikinęs jaunasis šaulys.

Veiklos Lietuvos šaulių sąjungos nariams netrūksta. Jaunieji šauliai rengiami pagal 4 pakopų programą. Kiekvienų mokymų metu jaunuoliai įgyja teorinių ir praktinių žinių – karybos, Lietuvos istorijos, lyderystės, pilietiškumo, sveikos gyvensenos. Išlaikę gebėjimų egzaminą gauna tai liudijantį sertifikatą ir ženklą. Kursai jauniesiems šauliams vyksta mokyklose, Lietuvos kariuomenės daliniuose, tad jaunimas turi puikią galimybę susipažinti su kario tarnyba.

„Pirmoje pakopoje išmokau rikiuočių dydžius, išgyventi laukinėje gamtoje ekstremaliomis sąlygomis, higienos karo lauko sąlygomis, pagrindinius terminus, ginklo dalis, šaudymo pozicijas ir saugaus elgesio su ginklu“, - išmoktus įgūdžius vardijo Ignas.

Jaunasis šaulys sako, kad pratybose tenka sutikti įvairių žmonių, tenka išmokti dirbti komandoje, priimti kitus bendraamžius tokius, kokie jie yra, nesipykti dėl smulkmenų. Vaikinas įsitikinęs, kad Lietuvos šaulių sąjungos užsiėmimus turėtų išbandyti visi paaugliai, kurie šiais laikais stokoja fizinio pasirengimo, dažnai bijo išeiti iš savo komforto zonos. Kariniuose užsiėmimuose išmoktas pamokas esą galima pritaikyti ir kasdienybėje.

„Rekomenduočiau Lietuvos šaulių sąjungos užsiėmimus visiems vaikinams, kad sustiprėtų fiziškai, labiau mylėtų savo šalį, išmoktų nepražūti laukinėje gamtoje.“, - sako jaunasis šaulys Ignas.

Vaikinas sako, kad ateities planuose svarsto galimybę glaudžiau sieti savo gyvenimą su kariuomene ir siekti profesionalo karjeros mokantis Lietuvos karo akademijoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite