Angle down Atgal

Jauna medikė apie patyčias ligoninėse: esu girdėjusi frazių, kad tokiems rezidentams reikėtų snukius išdaužyti

Dovilė Ragažinskaitė birželio mėnesį baigė bendrosios chirurgijos rezidentūros studijas. Didžiąją dalį laiko mergina praktikavosi Vilniaus Santaros klinikose. Čia ji susidūrė su taip vadinamu mobingu, t.y. patyčiomis. „Rezidentas, kaip mes juokaudavom, yra žemiau plintuso. Jį galima pakišti, galima bauginti, galima ant jo rėkti“.

Vieną pirmųjų rezidentūros dienų Santaros klinikose Dovilė buvo paskirta budėti skubiosios pagalbos skyriuje. Mergina iškart buvo perspėta jokiais būdais neskambinėti ją prižiūrinčiam medikui ir jo netrukdyti. Nesvarbu, kokia situacija. „Buvau parai palikta viena trečio lygio ligoninėj. Jeigu tu paskambinsi arba, sakykim, pasakysi, kad ateikit būtinai, tai, vienas dalykas, nebūtinai ateis, kitas dalykas - gausi paskui ilgą laiką pašaipų, kad viena nesugebi susitvarkyti“, – stresinę situaciją darbe LNK televizijos laidoje KK2 šį ketvirtadienio vakarą, 19.30 val., prisimins jauna medikė, atviraudama, kad yra girdėjusi frazių, jog tokiems rezidentams reikėtų snukius išdaužyti.

Vieną dieną rezidentūros praktikos metu Dovilė padarė klaidą. Mergina pacientui laiku nediagnozavo apendicito. „Prasidėjo tardymai, kad dėl mano kaltės daktarė galiu būti nubausta, į kalėjimą sėsti ir panašiai. Tu esi rezidentūroje, nemoki priimti klaidų, nes bijai savo klaidų, nežinai, kokio masto jos gali būti. Ir tu dar nespėji atsipeikėti, kas čia įvyko, o ant tavęs jau pila“, – vyresniųjų gydytojų spaudimą prisimins Dovilė.

Dovilei teko dirbti ir respublikinėje Vilniaus universitetinėj ligoninėje, vadinamuose Lazdynuose. Čia, budėjimų skubios pagalbos skyriuje metu, Dovilė dirbo kartu jaunu mediku, kuris prieš kelias savaites pasitraukė iš gyvenimo. Įtariama, kad viena iš priežasčių buvo darbo vietoje patiriamos patyčios, apie kurias žinojo visas skyriaus personalas. „Mes esame visi kalti, nes mes jo neužstojom. Turbūt patys supratom, kad didžioji dalis tos priežasties privesti prie savižudybės, yra sisteminis dalykas. Ir iš to, kiek man pasakojo, tai pastaruosius tris mėnesius, jį jau rimčiau „suėmė“, – pasakos Dovilė.

Po jauno mediko savižudybės Lazdynų ligoninė paskelbė, kad skyriaus vadovas ligoninėje nebedirbs. Tai kol kas vienintelis sprendimas siekiant pagerinti jaunų medikų darbo sąlygas didžiuosiuose Lietuvos ligoninėse. Tačiau KK2 žurnalistai išsiaiškino, kad kritinių situacijų, ypač tokių, kuriose atsiduria medikai rezidentai – dešimtys. Kartais rezidentų darbas net primena vergovę – darbą atlieka rezidentai, o uždarbį pasiima vyresnieji gydytojai.

KK2 tyrimas apie tai, kas vyksta tarp sterilių ligoninių sienų – šį ketvirtadienio vakarą, 19. 30 val., per LNK.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite