Angle down Atgal

Jašiūnuose pasodinti ąžuoliukai

Jašiūnų pagrindinės mokyklos 5, 7, 9 klasių mokiniai pasodino dešimt ąžuoliukų mokyklos teritorijoje. Lietuvos šimtmečio proga pasodinti medžiai simbolizuoja mūsų valstybės tvirtumą, galingumą ir vienybę.

Sena legenda pasakoja, kad tuo metu, kai medžių motina visiems medžiams dalijo galybę ir jėgą, ąžuolas vienas klaidžiojo po pasaulį. Jam sugrįžus motina paklausė, kokios stiprybės ar jėgos jis norėtų. „Norėčiau ypatingos, tokios, kokios dar nė vienas medis nebuvo turėjęs. Ji turi būti tokia, kad praverstų ir man, ir žmonėms“, – paprašė ąžuolas ir, matyt, jo noras buvo išpildytas.

Tai tik viena iš daugelio legendų, atspindinčių ąžuolo tvirtumą, galią, ilgaamžiškumą. Iš čia ir kilo tradicija sodinti ąžuolus įprasminant valstybingumo idėjas. Jašiūnų pagrindinės mokyklos 5, 7, 9 klasių mokiniai, pasodino dešimt ąžuoliukų mokyklos teritorijoje. Lietuvos šimtmečio proga pasodinti medžiai simbolizuoja mūsų valstybės tvirtumą, galingumą ir vienybę. Tad palinkėkime, kad mūsų gimtinė, kaip mūsų pasodinti medeliai, ir toliau stiprėtų, žydėtų ir teiktų mums džiaugsmą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite