Angle down Atgal

Japoniškos visterijos stebina kaip niekada gausiais žiedynais

Kretingos rajone Japoniškame sode pražydo žiedais stebinančios visterijos. Kai kurie jų žiedynai nukarę kone pusmetrį, kekės gali siekti ir 80 centimetrų. Tokiais žiedais visterijos puošiasi Pietryčių Azijoje tropinėse šalyse. Japonai visterijų žydėjimą prilygina sakurų.

Visterijų aštroką kvapą sunku apibūdinti

Japoniško sodo savininkas Šarūnas Kasmauskas pasakoja, kad netoli Tokijo yra parkas, kuriame žmonės grožisi visterijų žiedais. „Yra visterijų tuneliai, ten 100 metų visterijos. Atrodo super, žiedynai kabo kaip didžiuliai violetiniai varvekliai“, – sako Š. Kasmauskas.

Daugelis mano, kad japoniškos visterijos yra lepus ir šalčiui jautrus vioklinis augalas. Sodo savininkas paneigia tokį mitą – šiuos augalus Lietuvoje augina jau 6 metus.

Žiedų kvapą sunku apibūdinti. Bonsų augintoja Gražina Maštaraitė kvapą lygina su pakalnutėmis ir priduria, kad aromatas rodosi kiek aštrokas. „Kai vėjas papučia, galima sėdėti, gerti arbatą ir mėgautis šiuo aromatu“, – sako augintoja.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Prisijaukinti visterijas ir jas auginti nėra sunku

Vijoklinės visterijos vis dar krauna žiedus, o mažieji jų medeliai bonsai – jau apsipylę žiedais. Japoniškame sode tokių bonsų yra daugiau nei 30. Dauguma jų vazonėliuose auga 15 metų.

Japoniško sodo darbuotojai tikina, kad šiltėjant žiemoms prisijaukinti vijoklines ir japoniškas visterijas nėra sunku. Tereikia jas dažniau laistyti, mat visterijos mėgsta drėgmę ir nepamiršti, kad joms patinka šiluma.

Japangarden.lt nuotr.
Japangarden.lt nuotr.

Rūpintis visterijomis nėra sudėtinga. Ūglius sodinti reikia liepą, laikyti šiltai ir drėgnai, kol išleidžiamos šaknys.

Laukiant žiedų teks apsišarvuoti kantrybe, nes nukarusios kvapnios kekės pasirodo tik po 3 metų. Po nužydėjimo reikia nugenėti visus ūglius, ant pagrindinio stiebo jų palikti po 2–3. Taip visterija sukraus daugiau pumpurų ir kitąmet mėgausitės gausybe žiedų.

Visterijos – moteriškumo simbolis

Š. Kasmauskas juokauja, kad visterijų vijoklinius krūmus auginti turėtų visos moterys ir ne tik dėl kvapnių žiedų.

„Visterijas japonai laiko moteriškumo, ilgaamžiškumo, apsaugos ir išgijimo simboliu“, – paaškina Japoniško sodo savininkas.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite